Na wystawę IDEX 2021 firma Excalibur Army we współpracy z firmą partnerską EDGE Group przygotowała premierę nowej kołowej samobieżnej haubicy 155 mm DITA – poinformował w niedzielę Army Recognition.

Jak poinformował portal Army Recognition, firma Excalibur Army we współpracy z firmą partnerską EDGE Group przygotowała na wystawę IDEX 2021, premierę nowej kołowej samobieżnej haubicy 155 mm DITA.

Nowa haubica działa na podwoziu Tatra.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6527.39 PLN    (29.66%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

DITA jest wyposażona w działo L45 155 mm o zasięgu do 39 km ze standardową amunicją NATO HE. W przenośnikach w wieży znajduje się 40 sztuk pocisków. Haubica DITA ma budowę modułową, co oznacza, że ​​wieżyczkę z armatą i amunicją można zamontować na różnych, częściowo zmodyfikowanych, kołowych lub gąsienicowych podwoziach.

Inną cechą haubicy DITA jest tylko dwuosobowa załoga. Jest to możliwe dzięki wysokopoziomowej automatyzacji systemu sterowania działem oraz możliwości działania wieży w trybie w pełni autonomicznym. Załoga składa się tylko z kierowcy i dowódcy. Celowanie i ustawienie broni w pozycji strzeleckiej odbywa się w pełni automatycznie dzięki elektronicznemu systemowi automatycznego ustawiania pozycji działania (A.S.A.P.) z komputerem balistycznym.

Haubica DITA wyposażona jest w specjalny system automatycznego ustawiania pozycji (A.S.A.P.), system zarządzania amunicją i nawigację, które znacznie zwiększają szybkość wykonywania zadań i ogólną skuteczność broni.

Zobacz też: Milrem Robotics zaprezentuje system Type-X na targach IDEX-2021

Kresy.pl/Army Recognition

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz