Iran zaprezentował drona Kaman-22, który wydaje się być wzorowany na wyprodukowanym w Stanach Zjednoczonych MQ-9 Reaper – poinformował w środę portal The Drive.

Jak poinformował w środę portal The Drive, Iran zaprezentował drona Kaman-22, który wydaje się być wzorowany na wyprodukowanym w Stanach Zjednoczonych MQ-9 Reaper.

Generał brygady Aziz Nasirzadeh, dowódca sił powietrznych Islamskiej Republiki Iranu, powiedział: „Ten dron jest wyposażony w ładunek bojowy i optyczny oraz jest zaprojektowany w oparciu o potrzeby operacyjne Sił Powietrznych i znajduje się w końcowej fazie produkcji”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Dodał także: „Dron Kaman 22 o możliwym czasie lotu ponad 24 godzin i zasięgu 3000 kilometrów, ma możliwość identyfikacji, monitorowania i zbierania informacji oraz fotografowania odległych celów, a przenosząc różnorodną inteligentną amunicję zapewni dużą siłę uderzenia”.

Na koniec dowódca irańskich Sił Powietrznych zauważył: „Dziś możemy produkować różne typy dronów w zależności od potrzeb sił zbrojnych, a w przyszłości pracujemy także nad konstrukcją innych typów dronów”.

Zobacz też: Amerykańskie drony MQ-9 zaczęły przeprowadzać misje z bazy w Rumunii

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kaman dzieli z odnoszącym sukcesy amerykańskim dronem ogólny kształt: główne różnice dotyczą podwozia przedniego, końcówek skrzydeł i wklęsłego garbu na dziobie. Dron wydaje się przenosić nieznaną głowicę wraz z sześcioma (czterema kierowanymi i dwiema niekierowanymi) rakietami. Iranowi nie jest obce modyfikowanie zachodnich dronów: byli w stanie pracować na schwytanych amerykańskich dronach takich jak  Scan Eagle i RQ-170.

Kresy.pl/The Drive

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz