Były szef MON Antoni Macierewicz wygłosił wykład na Catholic Univeristy of America.

W swoim wykładzie, zatytułowanym “Sojusz Atlantycki i przyszłość Europy: źródła jedności i podziałów”, Macierewicz wskazał na postępującą laicyzację Europy Zachodniej, przejawiającej się w “kulturze śmierci”. Obok zagrożenia duchowego, istnieje również konkretne zagrożenie militarne, czyli agresywna polityka Rosji, wskazał Macierewicz.

“Dlatego trzeba pokazywać wspólne interesy tych państw, które rzeczywiście są zagrożone: od Korei Południowej, poprzez Izrael, do Polski. Tutaj trzeba widzieć, nasze interesy są wspólne i wspólnie musimy ich bronić” – powiedział Macierewicz.

Macierewicz skrytykował również opinie o powrocie Rosji do tradycyjnych wartości. “To jest wszystko iluzja, to jest wszystko udawanie, to nie ma nic wspólnego z prawdą” – ocenił Macierewicz.

Jak dodał, “Car Aleksander I także odwoływał się do tradycyjnych wartości obrony prawosławia w celu uzasadnienia swoich imperialnych podbojów. Teraz Putin ogłasza powrót do tradycyjnych wartości wspierając jednocześnie jednego z najbrutalniejszych dyktatorów we współczesnym świecie, jakim jest Baszar el Asad”.

TVP Info podaje, że Macierewicz podkreślił, iż NATO jest sojuszem opartym na systemie wartości chrześcijańskich.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Macierewicz: ładunek wybuchowy w Tupolewie nie mógł być zainstalowany na lotnisku w Warszawie

Kresy.pl / TVP Info

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply