Węgierski Związek Piłki Nożnej (MLSZ) oświadczył we wtorek, że piłkarze reprezentacji nie będą klękali przed meczami mistrzostw Europy.

Kibicujemy walce ze wszystkimi formami nienawiści, ale nie chcemy upolityczniania sportu – napisano we wtorkowym oświadczeniu MLSZ.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Wybranowski: niech Polacy wyjdą na Wembley ze zdjęciami Polaków aresztowanych na Białorusi

Węgierski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie, w którym potępia wszelkie formy nienawiści i jednocześnie deklaruje, że jest przeciwny upolitycznianiu sportu. „Podstawowe wartości tego sportu to równość szans, szacunek dla kolegi z drużyny i przeciwnika. Piłka nożna mogła stać się najpopularniejszym sportem na świecie, ponieważ należy do wszystkich. Reprezentacja Węgier nie tylko we wszystkich przypadkach przestrzega międzynarodowych zasad i norm, ale także składa hołd wszystkim – przeciwnikom, i kibicom. MLSZ od lat walczy z wszelkimi formami nienawiści w ramach kampanii 'Nienawiść to nie droga'” – napisano w oświadczeniu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: „Nie będziemy przed Wami klękać”. Szef gabinetu prezydenta Czech napisał do UEFA w sprawie piłkarza zawieszonego za „rasizm”

Gest przyklęknięcia przed meczem został spopularyzowany w 2016 roku przez gracza futbolu amerykańskiego Colina Kaepernicka. Wspomniany gracz wyraża w ten sposób sprzeciw wobec „prześladowania czarnych i kolorowych” w USA. Przyklękanie przed zawodami nabrało jeszcze większej popularności po śmierci Floyda George’a w 2020 roku. Gest ten wykonują obecnie m.in. reprezentanci Anglii w piłce nożnej.

mlsz.hu / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz