Aalst, Belgia  – Karykatury Żydów, w tym przedstawiające ich jako mrówki, były eksponowane podczas tegorocznej parady karnawałowej w mieście. Spowodowało to liczne oskarżenia o antysemityzm. Organizatorzy zaprzeczają. Ich zdaniem pokazy miały charakter jedynie satyryczny.

Jak poinformował w niedzielę portal forward.com, uczestnicy karnawału zadeklarowali, że nowe kostiumy są formą protestu wobec chęci krępowania wolności słowa przez środowiska żydowskie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Organizatorzy belgijskiego karnawału zostali usunięci w zeszłym roku z listy dziedzictwa UNESCO. Nastąpiło to na skutek krytyki organizacji żydowskich, której powodem były satyryczne kukły Żydów, eksponowane podczas zeszłorocznej edycji festiwalu.

Zobacz także: Nowe naciski środowisk żydowskich na Polskę ws. restytucji mienia

W ostatnim tygodniu dochodziło nawet do nacisków ze strony rządu Izraela. Usiłował on skłonić organizatorów do zaniechania wykonania niektórych elementów spektaklu. Do organizatorów festiwalu oraz do władz Belgii apelował chociażby Israel Katz – szef izraelskiego MSZ.

Emmanuel Nahshon, ambasador Izraela w Belgii, stwierdził z kolei w zeszłym tygodniu, że ma nadzieję, iż organizatorzy i władze lokalne wezmą pod uwagę sugestie strony izraelskiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Christoph D’Haese, burmistrz Aalst, tłumaczył w grudniu, że oskarżenia kierowane pod adresem festiwalu są groteskowe i nonsensowne. Jego zdaniem wizerunki Żydów mają charakter jedynie satyryczny. W piątek D’Haese zapowiedział, że tegoroczny karnawał odbędzie się zgodnie z planem. Jego zdaniem inna decyzja świadczyłaby o braku wolności słowa.

Parada karnawałowa odbyła się zgodnie z planem. Duże kontrowersje wzbudziły m.in. kostiumy przedstawiające Żydów jako mrówki. Zdaniem organizatorów oraz uczestników, miały on charakter jedynie satyryczny.

Burmistrz Aalst – Christophe D’Haese powiedział w niedzielę, że „pokazy nie są antysemickie” oraz „mają jedynie kontekst karnawałowy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Środowiska żydowskie nie kryją oburzenia. Rudi Roth, dziennikarz gazety żydowskiej Joods Actueel z Antwerpii stwierdził, że przejawy antysemityzmu w Aalst w tym roku były liczniejsze i bardziej widoczne niż w ubiegłym roku. Nazwał to „efektem luzu”.

Zobacz także: Trump podpisał ustawę 447 dotyczącą restytucji mienia żydowskiego

forward.com / kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Mieczysław Sylwester Kazimierzak
    Mieczysław Sylwester Kazimierzak :

    Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA scharakteryzował polski badacz Feliks Koneczny,autor opisu oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Przeszła ona swoją ewolucyjna drogę i dzisiejszą STRATEGIĘ potwierdził Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Narzędziem jest KULT HOLOCAUSTU,z nadużywaniem pojęcia ANTYSEMITYZMU,co ma na celu ograniczanie ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.Inny amerykański badacz Michael Jones opisał : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Ma to swoje uzasadnienie w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.Wg Song Hongbinga ta wojna to doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.Syjonizm w Polsce ma wsparcie w TEOLOGII JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKIEJ,w Rosji popiera go CHRZEŚCIJAŃSTWO SYJONISTYCZNE,które opisała Tatiana Graczowa w NIEWIDZIALNEJ CHAZARII.