Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że polski rząd złożył kolejne skargi do TSUE. Chodzi o tzw. zieloną politykę UE.

Polska złożyła w poniedziałek trzy skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie “zielonej” polityki UE. Dotyczą zakazu rejestracji pojazdów spalinowych po 2035 roku, podwyższenia unijnego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zmniejszenia liczby bezpłatnych ETS dostępnych na rynku.

Zdaniem polskiego rządu, proponowane przez Brukselę rozwiązania mogą zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu naszego kraju. “Dziś złożyliśmy kolejne trzy skargi do #TSUE – ws. zakazu rejestracji pojazdów spalinowych po 2035 roku, podwyższenia unijnego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz ws. zmniejszenia liczby bezpłatnych ETS dostępnych na rynku. Unijne propozycje mogą zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu naszego kraju na co nie możemy się zgodzić. Czy Unia chce autorytarnie decydować o tym jakimi pojazdami będą jeździć Polacy oraz by w Polsce wzrosły ceny energii? Polski rząd nie pozwoli na brukselski dyktat” – oświadczyła minister Moskwa na Twitterze. 

Zobacz także: Minister zapowiada skargę do TSUE. Chodzi o śmieci z Niemiec

W marcu br. Rada Unii Europejskiej ostatecznie przegłosowała zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych od 2035 roku.

Decyzja Rady Unii Europejskiej oznacza, że po 2035 roku co do zasady nie będzie można kupić i zarejestrować nowego auta spalinowego. Przewidziano jednak wyjątek, który przeforsowali Niemcy. Dozwolone pozostaną samochody benzynowe zasilane ekologicznym paliwem, przy produkcji którego odzyskuje się dwutlenek węgla z atmosfery.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply