Związki jednopłciowe powinny być uznawane w całej Unii, a Komisja Europejska powinna podjąć działania przeciwko Rumunii, Węgrom i Polsce w związku z naruszeniem wartości UE – napisano w rezolucji, przyjętej we wtorek przez Parlament Europejski.

Rezolucja dotyczy poparcia PE dla postulatów środowisk LGBT. Za jej przyjęciem głosowało 387 eurodeputowanych, 161 było przeciw, od głosu wstrzymało się 123. Napisano, że „Komisja Europejska powinna podjąć działania przeciwko Rumunii, Węgrom i Polsce w związku z naruszeniem wartości UE”. Stwierdzono, że „małżeństwa” lub związki jednopłciowe zawarte w jednym z państw członkowskich, powinny być uznawane w pozostałych krajach. Dodano, że „małżonkowie” i partnerzy tej samej płci powinni być traktowani tak samo jak ich odpowiednicy przeciwnej płci.

Rezolucja wzywa także wszystkie państwa UE do uznania osób dorosłych wymienionych w akcie urodzenia dziecka za jego prawnych rodziców.

Zobacz także: Parlament Europejski przyjął radykalnie proaborcyjną rezolucję Maticia

PE powołał się na orzeczenie TSUE, w którym stwierdzono, że przepisy dotyczące „małżonków” zawarte w dyrektywie o swobodnym przepływie osób mają zastosowanie również do par tej samej płci. Wezwano KE do podjęcia działań przeciw Rumunii, której władze nie zaktualizowały obowiązującego prawa w związku ze wspomnianym orzeczeniem.

Europosłowie stwierdzili, że „społeczności LGBTIQ” w Polsce i na Węgrzech doświadczają dyskryminacji. Wezwali Komisję Europejską do wszczęcia postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, zastosowania środków sądowych oraz narzędzi budżetowych przeciwko Warszawie i Budapesztowi.

Przypomnijmy, że na początku września Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie funduszy dla polskich województw, których władze przyjęły uchwały sprzeciwiające się postulatom środowisk LGBT. Wcześniej zapowiadała to wiceszefowa KE Vera Jourova.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W lipcu br. Komisja Europejska wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Węgrom i Polsce w sprawie „dyskryminacji osób LGBT”. W przypadku Polski chodzi o „strefy wolne od ideologii LGBT”.

Zobacz też: Węgry nie wycofają się z ustawy wymierzonej w propagandę LGBT

Oglądaj także: Dr Zych: Polska może stracić fundusze unijne z przyczyn ideologicznych [+VIDEO]

polsatnews.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz