Ambasada Polski w Taszkencie podała, że transport szczepionek przeciwko koronawirusowi dotarł już do stolicy Uzbekistanu.

Według informacji jaka pojawiła się na stronie ambasady na Facebooku transport 250 tys. szczepionek przeciwko COVID-19 przyleciał na lotnisko w Taszkencie w poniedziałek. Szczepionki zostały nieodpłatnie przekazana Uzbekistanowi „z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy” – napisano w komunikacie.

W ceremonii przekazania uczestniczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, minister Paweł Soloch, który rozpoczął w ten sposób swoją wizytę w środkowoazjatyckiej republice. Jej celem było spotkanie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Uzbekistanu Wiktorem Machmudowem.

Szczepionki przywiezione z Polski oficjalnie przekazał na lotnisku prezes Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski na ręce wiceministra zdrowia Uzbekistanu Bachodira Jusupalijewa.

„Darowizna szczepionek dla Uzbekistanu, to wyraz solidarności z ważnym partnerem Polski w Azji Centralnej, co odzwierciedla stan bliskich relacji dwustronnych między Polską i Uzbekistanem, którego najlepszym wyrazem w ostatnim czasie była bardzo dobra współpraca przy ewakuacji obywateli RP, Afgańczyków i obywateli innych narodowości z Afganistanu tranzytem przez terytorium Uzbekistanu do Polski.” – napisano na stronie naszego przedstawicielstwa dyplomatycznego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W Uzbekistanie od początku pandemii koronawirusa wykryto 165 421 przypadków zakażenia się wirusem SARS CoV-2. Zmarło 1164 chorych na COVID-19.

facebook.com/worldometers.info/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz