Protestujący rolnicy zablokowali kolejne przejścia graniczne – w Świecku i Gubinku. Blokady zaplanowano na cztery dni.

Rolnicy sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi zboża z Ukrainy na teren UE oraz niekorzystnym dla nich zapisom tzw. Europejskiego Zielonego Ładu. Blokadę A2 w Świecku rozpoczęto w niedzielę około godz. 13.00. Protestujący zablokowali ruch na autostradzie A2 koło Słubic w obu kierunkach. Rolnicy zablokowali też przejście graniczne w Gubinku.

Koniec blokad na A2 w Świecku i w Gubinku przewidziano przez organizatora na środę, 20 marca, na godz. 20:00. Kierowcy ciężarówek mogą cały czas korzystać z przejścia granicznego w Olszynie.

Na środę rolnicy zapowiedzieli protesty w każdym mieście wojewódzkim. Zamierzają blokować drogi, autostrady i przejścia graniczne w łącznie ponad 270 miejscach w kraju.

Zobacz: Prowokatorzy na proteście rolników? Nowe nagrania w sieci

Jak informowaliśmy, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, protestujący rolnicy z Podhala zablokowali w piątek polsko-słowackie przejście graniczne w Chyżnem. Od strony Jabłonki przyjechał korowód traktorów, które około godziny 11:00 rozpoczęły blokadę. Trzy ciągniki stanęły w poprzek drogi. Rolnicy rozstawili też barierki.

Rolnicy z Podkarpacia rozpoczęli z kolei w środę protest w Barwinku na granicy polsko-słowackiej.

Przypomnijmy, że rolnicy zamierzają rozpocząć blokadę dwóch dróg prowadzących na Litwę. Protest ma potrwać do 20 kwietnia. Inaczej niż poprzednio, tym razem granica z Litwą ma być całkowicie blokowana przez 12 godzin dziennie.

Protesty rolnicze w postaci blokowania dróg dojazdowych do granicy z Ukrainą rozpoczęły się jeszcze w zeszłym roku, choć zostały przerwane przez rolników i wznowione już w roku bieżącym. Niedawny sondaż wskazuje, że większość Polaków popiera rolnicze protesty.

wnp.pl / wiadomosci.radiozet.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply