Szef klubu PiS Ryszard Terlecki przyznał, że wszystko wskazuje na to, iż lider tej partii, Jarosław Kaczyński, będzie w rządzie jako wicepremier. Według nieoficjalnych informacji miałby otrzymać bardzo szerokie uprawnienia, w tym nadzór nad resortami siłowymi.

W nocy ze środy na czwartek Polska Agencja Prasowa podała, że według jej „zbliżonego do rządu” źródła, prezes PiS Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu. Miałby zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa, nadzorując ministerstwa: sprawiedliwości, obrony narodowej i spraw wewnętrznych. Wcześniej o takiej możliwości informowali dziennikarze RMF FM.

Politycy PiS komentowali te doniesienia bardzo ogólnikowo, zasadniczo niczego wprost nie potwierdzając. Oficjalnie głos zabrał jedynie szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który jednak potwierdza, że taki plan istnieje.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

– Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie jako wicepremier – powiedział Terlecki w czwartek rano, w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. Dodał, że wcześniej musi się jednak odbyć jeszcze jedno spotkanie ścisłego kierownictwa PiS, do którego miałoby dojść w czwartek wieczorem lub w piątek po południu.

Jak pisaliśmy wcześniej, portal Onet.pl podawał, że PiS i Solidarna Polska mają osiągnąć kompromis ws. „ustawy covidowej” i „Piątki dla zwierząt”, celem odrzucenia prawdopodobnego weta prezydenta wobec tej drugiej ustawy. Zapisy w tych projektach miałyby zostać zmienione tak, żeby politycy partii Zbigniewa Ziobry mogli je poprzeć w głosowaniu. Podano też, że do rządu najprawdopodobniej wejdzie Jarosław Kaczyński.

Ponadto, zarówno politycy PiS jak i Solidarnej Polski w nieoficjalnych rozmowach potwierdzali wcześniejsze doniesienia o warunku, jaki Kaczyński postawił ludziom Ziobry. Jak pisaliśmy, prezes PiS miał domagać się od lidera Solidarnej Polski, Zbigniewa Ziobro, by jego partia zrezygnowała „ze swojej krucjaty ideologicznej” i porzuciła postulaty dotyczące walki z ideologią LGBT. Onet.pl podaje, że „ziobryści” mają „zrezygnować z samodzielnych inicjatyw w sprawach światopoglądowych” i „wszystko powinni konsultować z PiS”.

W poniedziałek w siedzibie PiS w Warszawie obradowały władze partii, które miały zdecydować o przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Kryzys w ramach koalicji wybuchł w piątek po głosowaniu nad forsowaną przez kierownictwo PiS i samego Kaczyńskiego projektu nazywanego „Piątka dla zwierząt”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

We wtorek przy ulicy Nowogrodzkiej pojawił się szef Porozumienia Jarosław Gowin. Godzinę później przyjechał premier Mateusz Morawiecki, a chwilę po jego przybyciu Gowin opuścił siedzibę PiS.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel podkreślał we wtorek, że problemy zaczęły się faktycznie „miesiące temu” i że głównymi winowajcami są politycy Solidarnej Polski. Zaznaczył, że „dzisiaj to nie Porozumienie Jarosława Gowina jest głównym winnym, głównym sprawcą zamieszania (…) dzisiaj to Solidarna Polska jest tutaj problemem”.

PAP / rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz