Konfederacja: Polityka unijna PiS zbankrutowała [+VIDEO]

Politycy Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencję prasową pod hasłem „Bankructwo polityki unijnej PiS”. Ich zdaniem polityka zagraniczna rządu, a zwłaszcza polityka unijna, jest nieudolna i kompromitująca państwo polskie.

W piątek, politycy Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencję prasową pod hasłem „Bankructwo polityki unijnej PiS”. Ich zdaniem polityka zagraniczna rządu, a zwłaszcza polityka unijna, jest nieudolna i kompromitująca państwo polskie. “Świadczą o tym wyroki TSUE: odnośnie braku zawieszenia stosowania przepisów w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN oraz niewykonanie postanowienia o zaprzestaniu wydobycia węgla w Turowie” – podało biuro prasowe partii.

„Dopiero co rząd prężył muskuły. W tej chwili już zamierza uciec z frontu. (…) Polska po odegraniu dramatycznej operetki w patriotycznych słowach zamierza skapitulować i stworzyć precedens rozszerzający kompetencje UE. Jeśli się takiej wojny nie potrafi wygrać, to nie należy na taką wojnę iść” – przekonywał Dobromir Sośnierz z partii Korwin.

„Polski rząd zamierza sprzedać kawałek naszej suwerenności, za te same pieniądze, za które już się sprzedał” – powiedział Sośnierz, odnosząc się do faktu, że polski rząd już raz zaakceptował warunki otrzymania pieniędzy z funduszy unijnych (unijny dług oraz unijne podatki).

Milion euro dziennie od TSUE to kolejna kara finansowa zasądzona przez ten podmiot wobec Polski. We wrześniu sąd na wniosek Czech zobowiązał rząd do zapłaty 500 tys. euro dziennie za niewykonanie postanowienia o zaprzestaniu wydobycia węgla w Turowie.

Zobacz też: Benzyna za 4 zł. Konfederacja zaprezentowała ustawę „Tanie Paliwo” [+VIDEO]

Poseł Krystian Kamiński, członek Komisji Spraw Zagranicznych z ramienia Konfederacji mówił: „W dużej mierze problem z Turowem leży po stronie polskiej dyplomacji, która fatalnie ten temat ogrywała. Przez 1,5 roku nie mieliśmy w Czechach ambasadora, czyli człowieka, który na miejscu powinien tę sprawę załagodzić”.

„PiS w dalszym ciągu kompromituje Polskę, prowadząc nieudolną politykę. My jako Konfederacja apelujemy o to, aby wprowadzić dyplomację nowego wzoru, opartą o profesjonalizm i o młode kadry, które kształcimy, a które obecnie nie są wykorzystywane” – dodał poseł.

Zobacz też: Konfederacja przeciw ogłoszeniu roku 2022 rokiem UPA w obwodzie lwowskim [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply