Konfederacja przedstawiła projekt ustawy „Tanie paliwo”, który zmniejsza opodatkowanie cen paliw. Według założeń projektu cena jednego litra benzyny w odniesieniu do obecnych cen spadnie o 1 złoty 89 groszy.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, Konfederacja przedstawiła projekt ustawy „Tanie paliwo”, który zmniejsza opodatkowanie cen paliw. Według założeń projektu cena jednego litra benzyny w odniesieniu do obecnych cen spadnie o 1 złoty 89 groszy. Konfederaci są przekonani, że ten projekt skutecznie przyczyni się do wzrostu gospodarczego, a wzrost konsumpcji zrównoważy ewentualne straty dla budżetu państwa.

“Zmniejszenie opodatkowania paliwa powinno być priorytetem dla rządu! Jest to bardzo istotne nie tylko dla kierowców, ale dla wszystkich konsumentów i całej polskiej gospodarki” – uważają członkowie partii.

Zobacz też: Putin polecił Gazpromowi zwiększenie dostaw gazu do Europy. Chodzi m.in. o Niemcy

„Wszystkie partie tylko mówią o obniżce cen paliw. My jako pierwsi pokazujemy projekt ustawy „Tanie Paliwo”, który ma na celu obniżkę podatków na paliwo, tak aby Polacy płacili mniej na stacjach benzynowych” – powiedział autor ustawy, Witold Stoch.

Głównymi założeniami ustawy są: obniżka podatku VAT do 15%, obniżka akcyzy (dla benzyny PB95 nie więcej niż 10% przy obecnej cenie), obniżka opłaty paliwowej tak, aby stanowiła 1,7% ceny paliwa oraz likwidacja opłaty emisyjnej, wprowadzonej przez rząd PiS w 2019 roku.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński przeciwko obniżeniu akcyzy

Przy założeniu, że na ten moment średnia cena paliwa to 5,94 zł, Konfederacja proponuje obniżkę do kwoty 4,08 zł za litr benzyny Pb95. Podatki nie będą stanowił prawie połowy ceny paliwa, a jedynie ¼. „Jest możliwe, aby przez obniżki podatków cena paliwa wynosiła ok. 4 złotych.” – powiedział Stoch.

Autor ustawy zapewnił, że obniżka podatków doprowadzi do wzrostu konsumpcji, a to nie tylko przełoży się na wzrost gospodarczy, ale także wyrównanie strat, które poniesie budżet państwa.

Przeczytaj: Rosja może zarobić na wzroście cen ropy i gazu nawet 50 mld USD

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply