Jarosław Kaczyński przeciwko obniżeniu akcyzy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, podczas sobotniego wywiadu dla RMF24 opowiedział się przeciwko zmniejszeniu akcyzy. „Nie powinno się obniżać dochodów państwa, a akcyza to jest jeden z poważnych elementów dochodu państwa” – mówił.

Wicepremier Jarosław Kaczyński podczas sobotniego wywiadu dla RMF24 opowiedział się przeciwko zmniejszeniu akcyzy. „Nie powinno się obniżać dochodów państwa, a akcyza to jest jeden z poważnych elementów dochodu państwa” – mówił.

Zobacz też: Bosak: rząd PiS zadłuża państwo, rozwijając metody z czasów rządu Tuska [+VIDEO]

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Podczas wywiadu prezes Prawa i Sprawiedliwości został zapytany przez redaktora Krzysztofa Ziemca o obniżkę akcyzy na paliwo. „To nie jest taki moment, że rząd powinien pomyśleć, a może i dokonać decyzji żeby zmniejszyć akcyzę na paliwo? Pan chyba 10 lat temu apelował do Donalda Tuska o odwagę i szybką decyzję, żeby taką akcyzę wtedy obniżyć” – przypominał.

„Rząd na pewno powinien o tym myśleć i może tu wykorzystać różnie metody, niekoniecznie obniżenie akcyzy, czyli obniżenie wpływów podatkowych i ja sądzę, że coś się takiego stanie i będę za tym bardzo optował natomiast nie uważam żeby akurat ta metoda w tym momencie była najlepsza. Po prostu dlatego, że dla dokonania w Polsce pozytywnych zmian – pozytywnych dla ogromnej większości społeczeństwa, w gruncie rzeczy dla całego społeczeństwa. Tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą na tym stracić. Cała reszta, a to jest ogromna większość, na tym zyska. To jednak wymaga pieniędzy, więc ja bym dochodów państwa nie obniżał. Sugerowałbym, żeby różnego rodzaju podmioty gospodarcze troszkę ograniczyły swoją ekspansję dochodową” – mówił wicepremier Jarosław Kaczyński.

„Nie powinno się obniżać dochodów państwa, a akcyza to jest jeden z poważnych elementów dochodu państwa. Szczególnie właśnie akcyza z benzyny” – podkreślił.

Redaktor Krzysztof Ziemiec zwracał uwagę, że wraz z rosnącą ceną paliw rośnie cena innych produktów. Szef Prawa i Sprawiedliwości uważa jednak, że ceny produktów można obniżyć innymi metodami. „Przecież ja właśnie o tym mówiłem, to nie jest jedyna metoda, aby obniżyć tą cenę”.

Warto przypomnieć, że ekonomiści przewidują, że inflacja w Polsce zacznie spadać dopiero w 2022 roku. W grudniu i styczniu może osiągnąć pułap 6-7 proc. Prognozy ekonomistów wskazują, że w najbliższych miesiącach  inflacja będzie jeszcze wyższa. Bank ING podał, że na koniec roku zbliżyć się może do 7 proc. Początek roku oznaczać będzie podwyżki gazu, ogrzewania, wywozu śmieci czy opłat za odbiór nieczystości, co prawdopodobnie także wpłynie na utrzymanie się wysokiego poziomu inflacji na początku 2022 roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak informowaliśmy, w sobotę na antenie RMF FM prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński oświadczył: „Izba Dyscyplinarna SN całkowicie się nie sprawdziła”. Prezes PiS zapowiedział w sobotę dalszą reformę polskiego sądownictwa. Podkreślił, że zmiany obejmą m.in. Sąd Najwyższy. „Jego zadaniem będzie porządkowanie orzecznictwa” – zaznaczył Kaczyński.

„Trzeba opanować tę anarchię, która dziś panuje w polskich sądach” – oświadczył lider PiS. Zapowiedział, że kasacjami będą zajmowały się sądy regionalne. Prezes PiS zaznaczył, że projekt dalszych reform polskiego sądownictwa jest elementem Polskiego Ładu. „Komitet, którego jest przewodniczącym, zatwierdził ten projekt wiele miesięcy temu” – powiedział.

Kresy.pl/RMF24

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz