Ambasador Wielkiej Brytanii w Iranie, Rob Macaire, został aresztowany podczas sobotniego protestu w Teheranie. Informację podała związana irańskim rządem agencja Tasnim.

Macaire został wypuszczony kilka godzin później w wyniku interwencji irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W niedzielę ma być ponownie wezwany w celu przeprowadzenia dalszego dochodzenia.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Iranu zadzwonił do Zełenskiego – prosił o przebaczenie

Wielka Brytania zredukowała swój personel w ambasadach w Iranie i Iraku po zabójstwie przez USA gen. Sulejmaniego.

Przypomnijmy, że około tysiąca osób zgromadziło się w sobotę w Teheranie żądając ustąpienia najwyższych władz w kraju, w tym ajatollaha Chameneiego, po tym jak Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Dowódca sił powietrznych Korpusu Strażników: Biorę pełną odpowiedzialność za zestrzelenie samolotu

Kresy.pl/english.alarabiya.net/Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz