Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej zagroził w sobotę Bahrajnowi sugerując, że może spotkać się z “ostrą zemstą” ze strony własnych obywateli oraz Palestyńczyków, której powodem miałaby być decyzja o normalizacji stosunków dyplomatycznych z Izraelem.

W sobotę irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej ostrzegł, że Bahrajn może spotkać się z “ostrą zemstą” ze strony własnych obywateli oraz Palestyńczyków z powodu zapowiadanej normalizacji stosunków dyplomatycznych z Izraelem – podaje agencja “Reuters”.

“Kat władający Bahrajnem powinien się spodziewać ostrej zemsty mudżahedinów dążących do wyzwolenia Al-Kuds (arabska nazwa Jerozolimy – PAP) i dumnego muzułmańskiego narodu tego kraju” – Polska Agencja Prasowa (PAP) cytuje oświadczenie irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Resort spraw zagranicznych Iranu poinformował w sobotnim oświadczeniu, że rząd Bahrajnu i inne rządy, które wspierają Izrael, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności za działania Izraela powodujące brak poczucia bezpieczeństwa w rejonie Zatoki Perskiej.

Także w sobotę libański ruch szyicki Hezbollah oświadczył, że potępia stanowczo decyzję Bahrajnu o nawiązaniu z Izraelem stosunków dyplomatycznych. Hezbollah nazwał to “zdradą wobec Palestyńczyków”. Zarzucono rządowi Bahrajnu, że zrobił to pod wpływem nacisków Stanów Zjednoczonych i nazwano go “tyrańskim”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Donald Trump ogłosił w piątek zawarcie porozumienia pomiędzy Izraelem a Bahrajnem po trójstronnej rozmowie telefonicznej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu i królem Bahrajnu Hamadem ibn Isą Al Chalifą. Trzej przywódcy wydali również krótkie wspólne oświadczenie potwierdzające zawarcie umowy. Na Twitterze Trump ogłosił kolejny “historyczny przełom”, podobnie jak zrobił to w sierpniu br. po podobnym porozumieniu pomiędzy Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

reuters.com / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply