Teheran: Antyrządowe protesty

Około tysiąca osób zgromadziło się w Teheranie żądając ustąpienia najwyższych władz w kraju, w tym ajatollaha Chameneiego, po tym jak Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu.

Dowództwo irańskiej armii przyznało w sobotę, że samolot ukraińskich linii lotniczych został omyłkowo wzięty za wrogi cel i nieintencjonalne zestrzelony w wyniku ludzkiego błędu, gdy przelatywał w pobliżu ważnego stanowiska Korpusu Strażników Rewolucji.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Iranu zadzwonił do Zełenskiego – prosił o przebaczenie

Protestujący domagali się w związku z tym ustąpienia ajatollaha Chameneiego. Wznosili okrzyki “Najwyższy przywódco! Odejdź!”, “Śmierć kłamcom!”, “Wstydźcie się!” oraz “Hańba!”. Agencja Reutera podkreśla jednak, że nie udało się jej zweryfikować autentyczności umieszczonego w sieci nagrania z demonstracji, gdzie słychać antyrządowe hasła.

CZYTAJ TAKŻE: Dowódca sił powietrznych Korpusu Strażników: Biorę pełną odpowiedzialność za zestrzelenie samolotu

Demonstranci przynieśli ze sobą fotografie gen. Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnych irańskich jednostek Al Kuds, który został zabity przez Amerykanów 3 stycznia. Agencja Fars napisała, że kłamstwa rządu w sprawie zestrzelenia samolotu uczyniły “tę tragedię jeszcze bardziej gorzką”.

Policja miała użyć gazu łzawiącego w celu rozproszenia manifestujących.

Kresy.pl/Unian.info/Onet.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply