Flaga Ukrainy znika z Sejmu, a ukraińskie barwy z budynku NBP [+FOTO]

W ostatnim czasie z Sejmu usunięto eksponowaną tam przez kilkanaście miesięcy flagę Ukrainy, zaś okna budynku NBP nie są już ozdobione barwami ukraińskiej flagi. Zdaniem części komentujących, może to mieć związek ze zbliżającymi się wyborami.

W tym tygodniu po kilkunastu miesiącach z budynku Sejmu została usunięta wielka flaga Ukrainy, która była tam eksponowana na bardzo widocznym miejscu. Poinformował o tym Piotr Czak Żukowski, wiceprezes Ruchu Narodowego i asystent skarbnika Konfederacji.

Po półtora roku ukraińska flaga znika z Sejmu. W końcu! Ale lepiej późno niż wcale” – napisał działacz RN. „Pamiętajmy, że to Konfederacjawalczyła o to by w Polsce to polska flaga była na pierwszym miejscu” – podkreślił.

Do swojego wpisu dołączył zdjęcie, na którym widać ściąganie i składanie flagi Ukrainy.

Wpis i informacje skomentował poseł i jeden z liderów Konfederacji, Grzegorz Braun, który wielokrotnie upomniał się o to, by nie eksponować w Sejmie ukraińskiej flagi państwowej.

Zobacz: Mural z Igą Świątek – bez polskiego godła, lecz z ukraińską flagą

„Modły zostały wysłuchane! Wstyd i hańba prowokatorom! Upominałem się o to i zawsze będę upominał, by Polska i Polacy byli zawsze na pierwszym miejscu w naszej ojczyźnie! Polski interes narodowy przede wszystkim!” – napisał Braun, szef Konfederacji Korony Polskiej.

Przeczytaj: Konfederacja Korony Polskiej proponuje „lojalkę antybanderowską” [+VIDEO]

Część osób, które komentowały te wpisy wyrażało opinię, że działanie to może mieć związek z rozpoczynającą się kampanią przed wyborami parlamentarnymi w październiku.

Dodajmy, że podobne wrażenie mieli internauci, którzy komentowali zmiany na budynku Narodowego Banku Polskiego. Kilka dni temu zauważono, że okna w NBP, które od półtora roku były ozdobione barwami flagi Ukrainy, teraz mają barwy flagi Polski.

Przeczytaj: Ukraiński publicysta: głównymi sojusznikami Ukrainy w UE powinny być Niemcy i Francja, a nie Polska

Czytaj także: „Polska wybiera konflikt” – twierdzi ukraiński publicysta. Uważa, że Polska nie powinna domagać się ustępstw od Ukrainy

Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. franciszekk
  franciszekk :

  Tego poniżenia i UPA-dlania Polaków za czasów tzw. PiS-u czy to; hasła, że jesteśmy sługami Ukraińców, oflagowania ziemi polskiej obcymi flagami, marnotrawstwa finansowego polskich podatników, propagowania fałszywej przyjaźni jak za czasów PRL –> NIE ZAPOMNIMY!
  Długotrwałego perfidnego wyciszania pamięci o ludobójstwie RÓWNIEŻ – słynny przykład skierowany do Rodzin Kresowych cyt. “proszę ważyć słowa’!

 2. Wronq
  Wronq :

  Przykre że dopiero wybory cokolwiek zmieniają w postawie Władz. Choć boje sie że niestety chwilowo :(. Ta flaga nie miała prawa się nigdy pojawić na tych budynkach. UPAdlina to naród zbudowany na kulcie ludobójców. Obecnie już jawnie i bezczelnie wypiera się faktu że na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej miało miejsce niezwykle okrytne, bestialskie, masowe ludobojstwo calkowicie niewinnych i bezbronnych Polakow. Ktoś taki nie zasługuje nie tylko na wyróżnienie z flagami ale też na żadną pomoc ze strony Polski.

 3. jaro7
  jaro7 :

  To chwilowe,wybory za pasem to będa udawać patriotów.A mamy tak zdegenerowane “elity” że zrobią wszystko co ich władcy zechcą.
  Większego dna od polityków i dziennikarzy (mediów gownego scieku)nie ma.Dla mamony i kasy jak będzie trzeba zawiesza nawet flagę banderowską.Dla mnie przykładem było jak w rocznice Ludobójstwa na Wołyniu dziennikarzyna z TVN zamiast miec w klapie barwy POLSKI miał barwy…..ukraińskie,nawet w takim dniu(taki flegmatyczny okularnik )