Jakubiak życzy Kuleszy powodzenia – Kukiz sugeruje mu, by również odszedł z K’15

Seria wpisów Pawła Kukiza na portalu społecznościowym pod adresem posłów Marka Jakubiaka i Jacka Wilka komentujących odejście Jakuba Kuleszy z Kukiz’15 wywołała spore poruszenie. Jeden z posłów K’15 nie wyklucza kolejnych odejść z klubu.

W piątek poseł Jakub Kulesza poinformował o swoim odejściu z ruchu Kukiz’15 i przystąpieniu do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jako najważniejszy powód wskazał brak możliwości współpracy z Dariuszem Pitasiem, wiceszefem ruchu Kukiz’15 i zaufanym człowiekiem Pawła Kukiza. Kulesza, w przeszłości szef konserwatywno-liberalnego stowarzyszenia KoLiber, był w tej kadencji rzecznikiem klubu K’15 i koordynatorem Klubów Młodych K’15. W ostatnich wyborach samorządowych kandydował na prezydenta Lublina.

Wieczorem odejście Jakuba Kuleszy skomentował na Twitterze poseł Kukiz`15 Marek Jakubiak. Nazwał go swoim „synkiem sejmowym”, kolejnym po Adamie Andruszkiewiczu, który już wcześniej opuścił K’15. „Widać nie nadają się na wegetację” – pisał Jakubiak wyrażając nadzieję, że „o nich jeszcze usłyszymy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Całym sercem życzę Wam Panowie jak najlepiej, niech Wam się darzy:)” – zakończył były kandydat K’15 na prezydenta Warszawy.

Na wpis Jakubiaka zareagował Paweł Kukiz, który już wcześniej komentując odejście Kuleszy z klubu K’15 zarzucił mu, że odchodząc „sprzedał” swoje klubowe koleżanki i swoich kolegów „w zamian za wiceprezesa u Korwina”. Kukiz otwarcie zasugerował Jakubiakowi, żeby poszedł w ślady Andruszkiewicza i Kuleszy i odszedł z Kukiz’15.

„Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! Masz browary i układy w wojsku. Całe 30 tysiecy na kampanię w Warszawie wydałeś (czyli dwa razy mniej niz ja na ciebie w parlamentarnych) 🙂 Powodzenia i Czuwaj, Żołnierzu Kuleszy i Andruszkiewicza 🙂 (pis. Oryg. – red.)” – napisał polityk.

Reakcja Kukiza na Twitterze była dość nieoczekiwana, ponieważ od ponad 4 miesięcy nie udzielał się on na tym portalu społecznościowym. Wkrótce zamieścił jednak kolejny wpis:

„Synek, znaczy jednego masz z Kornelem a drugiego z Korwinem. Pytanie – ty rodzisz czy zapładniasz te piękne istoty 🙂 [pis. Oryg. – red.]”.

Marek Jakubiak nie odpowiedział na żaden z tych wpisów.

Jednocześnie, Kukiz włączył się w dyskusję innego byłego posła K’15 Jacka Wilka (obecnie Wolność) z jednym z internautów, który pytał go o ocenę możliwości współpracy z Jakubiakiem. Wilk odpowiedział, że Jakubiak „to facet o niezłym temperamencie (co parę razy odczułem:-)) ale świetny mówca i twardo chodzący po ziemi polityk-przedsiębiorca (z sukcesem) czyli w tym Sejmie prawdziwy unikat”. Przyznał, że nie ukrywa, iż „takich nam trzeba na froncie naprawy Polski” i dodał, że „wojskowa dyscyplina też się nam przyda;-)”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wówczas Kukiz zamieścił wpis z wulgarnymi odniesieniami, który wywołał w sieci wielkie poruszenie:

I taki bacik po pupci…. 🙂 Widze to ! Wilk w ekstazie ( w ponczochach) , łajany przez Jakubiaka w kadzi a obok masturbujacy się Korwin przy odbycie Koernela 🙂 Kto b edzie najładniejszy – dostaje wodociągi w Radomiu 😉 [pis. Oryg.]”.

Przeczytaj: Kukiz wzywa Morawieckiego do dymisji i dystansuje się od Jakubiaka

Sprawę skomentował na portalu społecznościowym publicysta Rafał Ziemkiewicz, niegdyś wspierający ruch Kukiza i Stowarzyszenie Endecja:

Wcześniej Janusz Korwin-Mikke zaatakował Kukiz’15, twierdząc, że to ugrupowanie pozbawione programu i sensu działania, które jest w Sejmie zbędne.

– Istnienie tej partii jest zupełnie zbędne, mogłoby jej równie dobrze nie być. Tego typu ruch jest bez sensu. Musi być partia o jakimś programie. Cała idea Kukiza polega na tym, że to jest grono zacnych ludzi, którzy nie są partią i nie mają żadnego programu. Nie rozumiem jako można taką partię prowadzić i tracić czas w Sejmie nie mając programu – powiedział Korwin-Mikke w rozmowie z telewizją internetową wPolsce.pl.

W sobotę w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl poseł i wiceszef klubu Kukiz’15 Grzegorz Długi sugerował, że niebawem z K’15 mogą odejść kolejne osoby.

– Pewne podskórne ruchy, niepokojące sygnały mówiące o tym, że dojdzie do kolejnych odejść, miały miejsce już wcześniej. (…) Każdy jest kowalem swojego losu. Jednak szkoda, że z ruchu Kukiz’15 odchodzą parlamentarzyści. Nie można wykluczyć, że w niedługim czasie dojdzie do kolejnych odejść z ruchu Kukiz’15 – powiedział Długi. Nie sprecyzował, jakie osoby ma na myśli. Zaznaczył jedynie, że jedność samego ruchu Kukiz’15 zostanie utrzymana.

Portal Kresy.pl kontaktował się z kilkoma posłami K’15 w omawianej sprawie, ale żaden z nich nie chciał jej komentować. Jedna z tych osób odpowiedziała, że nie wie co miał na myśli Długi, sugerujący kolejne odejścia z Kukiz’15.

Z partią Korwina-Mikke współpracuje obecnie trzech byłych posłów K’15: Jacek Wilk, Piotr Liroy-Marzec i Jakub Kulesza.

Twitter.com / wpolityce.pl / DoRzeczy.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    bob :

    A kurwin jaki ma niby program pajac … niestety Paweł ma ciężki charakter ale też ten cały Jakubik to dziwny człowiek chwali się ile to ma kasy potem dotuje jakieś własne gazetki z kasy poselskiej a już pisanie o sprzedajnej mendzie z Podlasia synek mówi dużo o nim a i jeszcze to wielkie poparcie dla wojsk jankeskich w Polsce. Smutne to ale KUKIZ15 idzie w niebyt

  2. Avatar
    zefir :

    Nie będę bawił się w rozstrzyganie ciągłych mało poważnych kłótni i wzajemnych oskarżeń w ramach K-15,chociaż głos w wyborach parlamentarnych na nich oddałem.Wniosek jest jedyny i prosty:poważna,odpowiedzialna polityka Pawła Kukiza przerosła.W tym ugrupowaniu są jeszcze nieliczni politycy,z którymi warto się utożsamiać,ale nie mniej należy im w wyrozumiały sposób współczuć.