Jakubiak życzy Kuleszy powodzenia – Kukiz sugeruje mu, by również odszedł z K’15

Seria wpisów Pawła Kukiza na portalu społecznościowym pod adresem posłów Marka Jakubiaka i Jacka Wilka komentujących odejście Jakuba Kuleszy z Kukiz’15 wywołała spore poruszenie. Jeden z posłów K’15 nie wyklucza kolejnych odejść z klubu.

W piątek poseł Jakub Kulesza poinformował o swoim odejściu z ruchu Kukiz’15 i przystąpieniu do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jako najważniejszy powód wskazał brak możliwości współpracy z Dariuszem Pitasiem, wiceszefem ruchu Kukiz’15 i zaufanym człowiekiem Pawła Kukiza. Kulesza, w przeszłości szef konserwatywno-liberalnego stowarzyszenia KoLiber, był w tej kadencji rzecznikiem klubu K’15 i koordynatorem Klubów Młodych K’15. W ostatnich wyborach samorządowych kandydował na prezydenta Lublina.

Wieczorem odejście Jakuba Kuleszy skomentował na Twitterze poseł Kukiz`15 Marek Jakubiak. Nazwał go swoim „synkiem sejmowym”, kolejnym po Adamie Andruszkiewiczu, który już wcześniej opuścił K’15. „Widać nie nadają się na wegetację” – pisał Jakubiak wyrażając nadzieję, że „o nich jeszcze usłyszymy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Całym sercem życzę Wam Panowie jak najlepiej, niech Wam się darzy:)” – zakończył były kandydat K’15 na prezydenta Warszawy.

Na wpis Jakubiaka zareagował Paweł Kukiz, który już wcześniej komentując odejście Kuleszy z klubu K’15 zarzucił mu, że odchodząc „sprzedał” swoje klubowe koleżanki i swoich kolegów „w zamian za wiceprezesa u Korwina”. Kukiz otwarcie zasugerował Jakubiakowi, żeby poszedł w ślady Andruszkiewicza i Kuleszy i odszedł z Kukiz’15.

„Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! Masz browary i układy w wojsku. Całe 30 tysiecy na kampanię w Warszawie wydałeś (czyli dwa razy mniej niz ja na ciebie w parlamentarnych) 🙂 Powodzenia i Czuwaj, Żołnierzu Kuleszy i Andruszkiewicza 🙂 (pis. Oryg. – red.)” – napisał polityk.

Reakcja Kukiza na Twitterze była dość nieoczekiwana, ponieważ od ponad 4 miesięcy nie udzielał się on na tym portalu społecznościowym. Wkrótce zamieścił jednak kolejny wpis:

„Synek, znaczy jednego masz z Kornelem a drugiego z Korwinem. Pytanie – ty rodzisz czy zapładniasz te piękne istoty 🙂 [pis. Oryg. – red.]”.

Marek Jakubiak nie odpowiedział na żaden z tych wpisów.

Jednocześnie, Kukiz włączył się w dyskusję innego byłego posła K’15 Jacka Wilka (obecnie Wolność) z jednym z internautów, który pytał go o ocenę możliwości współpracy z Jakubiakiem. Wilk odpowiedział, że Jakubiak „to facet o niezłym temperamencie (co parę razy odczułem:-)) ale świetny mówca i twardo chodzący po ziemi polityk-przedsiębiorca (z sukcesem) czyli w tym Sejmie prawdziwy unikat”. Przyznał, że nie ukrywa, iż „takich nam trzeba na froncie naprawy Polski” i dodał, że „wojskowa dyscyplina też się nam przyda;-)”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wówczas Kukiz zamieścił wpis z wulgarnymi odniesieniami, który wywołał w sieci wielkie poruszenie:

I taki bacik po pupci…. 🙂 Widze to ! Wilk w ekstazie ( w ponczochach) , łajany przez Jakubiaka w kadzi a obok masturbujacy się Korwin przy odbycie Koernela 🙂 Kto b edzie najładniejszy – dostaje wodociągi w Radomiu 😉 [pis. Oryg.]”.

Przeczytaj: Kukiz wzywa Morawieckiego do dymisji i dystansuje się od Jakubiaka

Sprawę skomentował na portalu społecznościowym publicysta Rafał Ziemkiewicz, niegdyś wspierający ruch Kukiza i Stowarzyszenie Endecja:

Wcześniej Janusz Korwin-Mikke zaatakował Kukiz’15, twierdząc, że to ugrupowanie pozbawione programu i sensu działania, które jest w Sejmie zbędne.

– Istnienie tej partii jest zupełnie zbędne, mogłoby jej równie dobrze nie być. Tego typu ruch jest bez sensu. Musi być partia o jakimś programie. Cała idea Kukiza polega na tym, że to jest grono zacnych ludzi, którzy nie są partią i nie mają żadnego programu. Nie rozumiem jako można taką partię prowadzić i tracić czas w Sejmie nie mając programu – powiedział Korwin-Mikke w rozmowie z telewizją internetową wPolsce.pl.

W sobotę w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl poseł i wiceszef klubu Kukiz’15 Grzegorz Długi sugerował, że niebawem z K’15 mogą odejść kolejne osoby.

– Pewne podskórne ruchy, niepokojące sygnały mówiące o tym, że dojdzie do kolejnych odejść, miały miejsce już wcześniej. (…) Każdy jest kowalem swojego losu. Jednak szkoda, że z ruchu Kukiz’15 odchodzą parlamentarzyści. Nie można wykluczyć, że w niedługim czasie dojdzie do kolejnych odejść z ruchu Kukiz’15 – powiedział Długi. Nie sprecyzował, jakie osoby ma na myśli. Zaznaczył jedynie, że jedność samego ruchu Kukiz’15 zostanie utrzymana.

Portal Kresy.pl kontaktował się z kilkoma posłami K’15 w omawianej sprawie, ale żaden z nich nie chciał jej komentować. Jedna z tych osób odpowiedziała, że nie wie co miał na myśli Długi, sugerujący kolejne odejścia z Kukiz’15.

Z partią Korwina-Mikke współpracuje obecnie trzech byłych posłów K’15: Jacek Wilk, Piotr Liroy-Marzec i Jakub Kulesza.

Twitter.com / wpolityce.pl / DoRzeczy.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. bob
    bob :

    A kurwin jaki ma niby program pajac … niestety Paweł ma ciężki charakter ale też ten cały Jakubik to dziwny człowiek chwali się ile to ma kasy potem dotuje jakieś własne gazetki z kasy poselskiej a już pisanie o sprzedajnej mendzie z Podlasia synek mówi dużo o nim a i jeszcze to wielkie poparcie dla wojsk jankeskich w Polsce. Smutne to ale KUKIZ15 idzie w niebyt

  2. zefir
    zefir :

    Nie będę bawił się w rozstrzyganie ciągłych mało poważnych kłótni i wzajemnych oskarżeń w ramach K-15,chociaż głos w wyborach parlamentarnych na nich oddałem.Wniosek jest jedyny i prosty:poważna,odpowiedzialna polityka Pawła Kukiza przerosła.W tym ugrupowaniu są jeszcze nieliczni politycy,z którymi warto się utożsamiać,ale nie mniej należy im w wyrozumiały sposób współczuć.