Odnosząc się do nagrań rozmów Mateusza Morawieckiego w restauracji „Sowa i przyjaciele” Paweł Kukiz uznał, że premier powinien złożyć dymisję.

Kukiz w był w poniedziałek gościem Robert Mazurka w radiu RMF FM. Mazurek pytał posła między innymi o nagranie rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego w restauracji Sowa i przyjaciele, która ujawniła, że obecny szef rządu pozostawał w dość bliskich relacjach z przedstawicielami poprzedniej elity rządzącej. W czasie rozmowy Morawiecki rozważał „sprokurowanie” grantu dla fundacji syna ważnego polityka Platformy Obywatelskiej Aleksandra Grada. „Powinien podać się do dymisji” – powiedział o Morawieckim Kukiz. „Mamy teraz premiera ulubieńca salonów, połapanego z Platformą Obywatelską, który równie dobrze mógłby być premierem Platformy Obywatelskiej” – twierdził polityk – „Jedni i drudzy pełnymi garściami korzystają z mankamentów tego ustroju”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kukiz mówił też o Donaldzie Tusku – „Minąłem się z Donaldem Tuskiem, bo nie jechałem przez Kraków. Być może Donald Tusk przyzwyczaja ludzi do tego, że wróci do Polski”.

Mazurek przypomniał w czasie rozmowy wypowiedź Kukiza w której ten zdystansował się od kandydata własnego ruchu na prezydenta Warszawy Marka Jakubiaka. „Nasz kandydat w Warszawie wielkich szans nie ma, a po drugie moja sympatia jest akurat niekoniecznie nakierowana na niego” – powiedział niedawno Kukiz. „Pan mówi o jednym zdaniu wyciętym z kontekstu z całego tego spotkania, dlatego, że wcześniej powiedziałem – później również to podkreśliłem – że jest mi obojętne kto przegoni ten układ ratuszowy, z którym mamy do czynienia w Warszawie. Kibicuje równie mocno panu Jakubiakowi, jak i panu np. Tanajno, który jest zwolennikiem demokracji bezpośredniej” – skomentował w poniedziałek swoją wypowiedź polityk. Podkreślił, że chce aby Tanajno został wiceprezydentem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„My nie jesteśmy partią polityczną, ja za Jakubiaka za mąż nie wychodziłem, ani się z nim nie żeniłem. Życzę mu wszystkiego najlepszego, tak jak życzę wszystkiego najlepszego każdemu, kto pokona warszawski układ w ratuszu” – mówił Kukiz. W odpowiedzi na pytanie o to kogo popiera w wyborach prezydenta Warszawy ponownie dystansował się od Jakubiaka mówiąc o poparciu klubu parlamentarnego Kukiz ’15 ale nie swoim osobistym – „obywateli najbardziej popieram w Warszawie i interes obywatelski. To jest takie ciężkie do zrozumienia? Czy wyście już się tak udali, te mózgi upartyjnić i wejść w ten schemat? Jeżeli ktoś startuje z szyldem Kukiz’15 czy z poparciem Kukiz’15, to tylko tego człowieka może Kukiz’15 popierać”.

Czytaj także: Jakubiak: Za ściąganiem Ukraińców i Hindusów do Polski stoi obcy kapitał [+VIDEO] 

rmf24.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz