Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15 i kandydat na prezydenta Warszawy był w czwartek gościem Radia Wnet. Polityk ostro skrytykował politykę gospodarczą rządu PiS.

W trakcie rozmowy Jakubiak został zapytany, czy jako przedsiębiorca odczuwa brak rąk do pracy i dał odpowiedź przeczącą. Polityk stwierdził również, że inni polscy przedsiębiorcy, z którymi rozmawiał, nie zatrudniają Ukraińców. W jego opinii za lobbowaniem w sprawie umożliwienia masowej imigracji zarobkowej cudzoziemców do Polski stoi obcy kapitał.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Co za różnica takiemu Wietnamczykowi pod Mławą, kogo on w LG zatrudnia – Polaków, Wietnamczyków, Koreańczyków czy Hindusów? – pytał Jakubiak. Poseł dał także przykład fabryki Mercedesa otwieranej w Jaworze – w regionie, z którego wielu Polaków wyemigrowało do pracy w Niemczech. – To ja się pytam, kto tam będzie pracował? Ściągną z Ukrainy! – mówił polityk przypominając, że Mercedes dostał wielomilionową dotację od rządu polskiego, co sprawia, że polscy podatnicy „zrzucą” się na miejsca pracy dla Ukraińców.

– 2,5 tysiąca ludzi znaleźć tam, to jest po prostu wyzwanie, które ma wbudowaną odpowiedź – wezmą Ukraińców, wezmą Hidusów, wezmą wszystkich tylko nie Polaków, bo Polaków tam nie ma. – przekonywał. – To są absurdy, nad którymi nikt w rządzie nie panuje. – dodawał.

Polityk zakwestionował sens ściągania zachodniego kapitału do Polski za pomocą rządowych dotacji. – Po co oni są tutaj w Polsce? Podatki płacą dalej u siebie, wykorzystują nie Polaków, tylko przyjezdnych i produkują dla siebie a nie dla Polski. Po co to w ogóle? – wskazywał, przypominając ponownie, że polski budżet państwa musi dopłacać do fabryki Mercedesa. Wyraził również wątpliwość, czy kiedykolwiek inwestycja ta przyniesie Polsce korzyści.

Poseł Kukiz’15 uznał, że pod rządami PiS, podobnie jak pod rządami PO, rządzący tracą z oczu polski interes narodowy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W trakcie wywiadu Marek Jakubiak wypowiedział się również za żądaniem od Niemiec reparacji wojennych. Zaproponował, by odbudować w Warszawie Pałac Saski a rachunek za odbudowę wystawić Niemcom. „To będzie ten moment, kiedy powiemy: no dobrze, odbudowaliśmy, teraz wystawiamy fakturę”. – mówił.

Polityk Kukiz’15 poruszył także sprawę reprywatyzacji warszawskich kamienic. Według niego przed zwrotem nieruchomości prawowitemu właścicielowi należy sprawdzać, czy nie była ona zadłużona, a także to, czy nie jest to budynek odbudowany całkowicie ze zniszczeń wojennych. Dopiero po uregulowaniu kosztów odbudowy i spłaceniu hipoteki dochodziłoby do zwrotu nieruchomości. Jak mówił, „wychodzimy na idiotów” zwracając „czyściutkie” kamienice.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak sprzedaje swoje browary

Kresy.pl / Radio Wnet

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Yogi :

    Pan Jakubiak jeszcze niedawno twierdził w mediach, że sprowadzenie obcego kapitału do Polski to dla nas ogromna szansa. Twierdził również, że lepszym wyjściem jest sprowadzenie wojsk USA niż formowanie własnej armii. Ten pan to taki bajarz medialny krajowy, drugim bajarzem, ale w mediach zagranicznych jest pan Tarczyński. Po prostu oddelegowano ich na te odcinki z zadaniem robienia ludziom wodę z mózgu.

  2. Avatar
    Gaetano :

    Może na początku mówił jeszcze w miarę z sensem, ale najwyraźniej to tylko zmyłka, od dawna brata się z towarzystwem wzajemnej adoracji; poza tym ktoś, kto popiera sprowadzenie do Polski stada zbira usraelskiego głośno mówiąc, że ta ogromna kwota, którą za okupanta mielibyśmy płacić jest nieduża, jest z automatu skreślony.