Poseł klubu Kukiz’15 poinformował, że decyzja związana ze sprzedażą browarów jest spowodowana brakiem czasu na biznes z powodu zaangażowania w politykę.

Marek Jakubiak powiedział w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl: Chętnych nie brakuje, codziennie odbieram telefony, ale nie z każdym chcę rozmawiać. Poseł Kukiz’15 przyznał, że sprzedaje browary Ciechan, Lwówek oraz Bojanowo. Za wszystkie trzy browary chce otrzymać około 108 milionów złotych.Jakubiak powiedział, że chce sprzedać swoje browary pomimo tego, że przynoszą duże zyski. Tłumaczył: Niektóre z nich przynoszą gigantyczną rentowność. Liczę więc na to, że ten, kto je przejmie, będzie o nie dbał lepiej niż ja mogę sobie dziś na to pozwolić ze względu na inne sprawy, które mnie angażują. Ponieważ dziś podejmuję decyzję dotyczące całej Polski, a nie tylko browarów.

CZYTAJ TAKŻE: Jakubiak: nie damy zapomnieć o Wołyniu i polskiej tragedii

Poseł zdradził, że wśród zainteresowanych jego browarami znajdują się inwestorzy m. in. z USA i Chin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Marek Jakubiak podkreślił także, że obecnie bardziej interesuje go polityka, niż biznes. Dziś poświęcam się polityce, nie mogę już oddawać się biznesowi tak jak wcześniej, tym bardziej że przede mną dwie rozpoczęte inwestycje: budowane od podstaw browary w Darłowie i Biskupcu – powiedział poseł.

Kresy.pl / wiadomoscihandlowe.pl [layerslider id=”34″]

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
[layerslider id="44"]
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz