Konfederacja zanotowała 3-procentowy wzrost notowań i w najnowszym sondażu jest już tuż za Polską 2050 Szymona Hołowni – wynika z badania Social Changes. Zjednoczona Prawica ma 13 pkt. proc. przewagi nad KO.

Według najnowszego sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica, czyli PiS wraz z Solidarną Polską. Sojusz obu partii może liczyć na poparcie 37 proc. respondentów, czyli analogiczne jak w poprzednim badaniu.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska na czele z PO, na którą chce głosować 24 proc. badanych, czyli o 3 pkt. proc. mniej, niż wcześniej. Tym samym, przewaga Zjednoczonej Prawicy na KO zwiększyła się do 13 pkt. proc.

 

Trzecie miejsce zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 13 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.). Tuż za partią Hołowni znalazła się Konfederacja, która zanotowała wzrost poparcia o 3 pkt. proc., do 12 proc.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica, sojusz SLD, Razem i Wiosny Roberta Biedronia, z wynikiem 7 proc. (bez zmian).

Pozostałe partie nie przekroczyłyby 5-procentowego progu wyborczego. Na Koalicję Polską – PSL chciałoby zagłosować tylko 2 proc. badanych. Kukiz’15 przy samodzielnym starcie może liczyć obecnie zaledwie na 1 proc. głosów. Taki sam odsetek respondentów wskazał w badaniu na „inne ugrupowanie”.

Deklarowana frekwencja w wyborach sięgnęłaby 61 proc., co oznacza spadek o 1 punkt procentowy w relacji do poprzedniego sondażu.

Jak podano, badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1050 osób w dniach od 17 do 20 września 2021 roku.

Czytaj także: Sondaż IBSP: AgroUnia w Sejmie, Konfederacja z blisko 10 proc. poparciem

Wpolityce.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply