Radni Przemyśla przeciwko promocji LGBT

Rada Miasta Przemyśla głosami m.in. Kukiz’15 i PiS przyjęła oświadczenie, w którym sprzeciwia się promocji ideologii LGBT na terenie miasta.

Uchwała wyrażająca sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii ruchy LGBT została przyjęta podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Przemyśla. Projekt przedstawił klub Regia Civitas, ale podpisali się pod nim także radni PiS i Kukiz’15. Przedstawiciel wnioskodawców, Dariusz Lasek, zaapelował do radnych o jedność w tej sprawie. Podkreślał, że pomimo częstych różnic w poglądach, „nadrzędną rzeczą powinno być dobro i przyszłość dzieci oraz rodzin, szczególnie w kontekście promowanej przez ruch LGBT seksualizacja dzieci.

W oświadczeniu Rady zaznaczono, że cele „tak zwanych ruchów LGBT (…) pozostają w głębokiej sprzeczności z zasadą wolności, tradycyjnymi wartościami chrześcijańskimi oraz prawem naturalnym”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przeczytaj: Węgry: w wyniku protestów Coca-Cola wycofuje się z kampanii reklamowej promującej LGBT

Czytaj także: Polacy przeciw postulatom ruchu LGBT

„Jako reprezentanci Wolnego Królewskiego Miasta Przemyśla zasiadający w jego Radzie Miejskiej, mając na względzie dobro polskich i przemyskich rodzin stajemy w obronie naszej szkoły oraz systemu oświaty przed próbami narzucenia szkodliwych i demoralizujących standardów, mających negatywny wpływ na prawidłowy rozwój psychiczny dzieci i młodzieży” – czytamy w treści dokumentu. „Nie zgadzamy się na jakiekolwiek próby ingerowania ideologii LGBT w proces wychowania i kształcenia na każdym jego etapie. Szkoła nie może bowiem stać się narzędziem do ideologicznej ofensywy, ale być miejscem gwarantującym bezpieczeństwo i umożliwiającym właściwy rozwój”.

Za przyjęciem byli radni PiS, Kukiz’15 i Regia Civitas, a także jedna radna z SLD – łącznie 15 głosów „za”. Przeciwko była większość radnych Koalicji Obywatelskiej, jedna rada wstrzymała się od głosu. Czterej radni (KO, SLD) byli nieobecni w czasie głosowania.

W ostatnich miesiącach również inne samorządy wydawały oświadczenia przeciwko promocji ideologii LGBT lub zapowiadały takie działania. Z kolei inne, m.in. Urząd Miejski Krakowa, organizowały działania pro-LGBT, jak np. „wieczór solidarności”.

Przeczytaj: Radni powiatu w Świdniku nie chcą ideologii LGBT. W ich ślady mogą pójść inne samorządy

Czytaj także: Władze Gorzowa Wielkopolskiego nie wydały zgody na marsz LGBT

Zobacz: Sejmik województwa lubelskiego przeciw promowaniu ideologii LGBT

dziejesienapodkarpaciu.pl / facebook / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    lp :

    Brawo przemyślanie, tak trzymać! Macie problem z brunatno-czerwoną zarazą, to po co jeszcze dokładać tęczową? Złu trzeba twardo dawać odpór, ponieważ jak to ktoś mądry powiedział – aby ono zwyciężyło, wystarczy by normalni ludzie nic nie robili.