25 lipca w Urzędzie Miasta Krakowa odbędzie się impreza pod hasłem „Kraków strefą wolną od nienawiści” na której pojawią się reprezentanci ruchu LGBT.

Jak poinformował w piątek portal lifeinkrakow.pl inicjatorem imprezy jest krakowska Rada ds. Równego Traktowania. „W obliczu licznych przemocowych i dyskryminujących wypowiedzi i działań związanych ze „strefami wolnymi od LGBT”, które pojawiają się w sferze publicznej w ostatnim czasie, chcemy pokazać, że Kraków jest miastem, w którym każdy może czuć się bezpiecznie i być traktowany z szacunkiem. Chcemy wysłać sygnał, że wspieramy osoby LGBT+ w tych trudnych chwilach medialnej i politycznej nagonki i będziemy walczyć o miasto wolne od nienawiści, którego działanie oparte jest na równości, akceptacji i wolności.” – tak krakowski magistrat uzasadnia zorganizowanie imprezy wspierającej ruch homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Urząd Miasta Krakowa odniósł się ten sposób do inicjatywy redakcji „Gazety Polskiej”, która dołączyła do nowego numeru swojego tygodnika naklejkę z przekreślonym symbolem tęczy używanym przez ruch homoseksualistów, biseksualistów, transseksualistów oraz napisem „Strefa wolna od LGBT”. Inicjatywa ta wzbudziła ostre protesty ze strony liberalnych polityków i publicystów, a także ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher. Brak natomiast informacji i krakowscy urzędnicy też ich nie podali, gdzie faktycznie funkcjonuje „strefa wolna od LGBT”.

Spotkanie ze społecznością odbędzie się w czwartek 25 lipca o godz. 18.30 w sali im. Juliusza Leo w krakowskim magistracie. Nie wiadomo jaki będzie program tego spotkania poza tym, że w jego trakcie ma zostać otworzona wystawa zdjęć z krakowskich Marszy Równości, autorstwa Agnieszki Fiejki.

Czytaj także: Policja: Po zajściach w Białymstoku nie zgłosił się nikt poszkodowany

lifeinkrakow.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz