Rada powiatu świdnickiego na Lubelszczyźnie przyjęła we wtorek deklarację w sprawie powstrzymania ideologii LGBT. W jej ślady mogą pójść następne samorządy w tym regionie.

Jak podało lubelskie radio Centrum, za przyjęciem deklaracji głosowało 15 radnych. Dwóch było przeciwnych (z organizacji Świdnik Wspólna Sprawa), a jeden, należący do PO, wstrzymał się od głosu.

Radni powiatowi ze Świdnika zatytułowali deklarację „Powiat świdnicki wolny od ideologii «LGBT»”. Na wstępie napisali, że podejmują deklarację w reakcji na „wojnę ideologiczną” wywołaną przez niektórych polityków. „Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców” – stwierdzili zapowiadając obronę swojej wspólnoty samorządowej.

W deklaracji zapowiedziano, że „dla dobra życia, rodziny i wolności”, zgodnie z „wielowiekową kulturą życia społecznego” samorząd powiatu świdnickiego nie będzie ingerował w prywatność Polek i Polaków. „Nie damy sobie narzucić „wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie za sobą ideologia LGBT” – napisano.

W trzech punktach samorządowcy ze Świdnika odnieśli się do żądań środowisk LGBT. Zapowiedzieli, że nie zgodzą się, by w szkołach następowało „instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności”. Sprzeciwili się edukacji seksualnej w myśl standardów WHO, za czym opowiedziały się ostatnio władze Warszawy. „Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci” – napisano. Świdniccy radni nie pozwolą również na stosowanie „homopropagandy” wobec wybranych zawodów. „Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów!” – oświadczyli radni.

Jak podał portal gazeta.pl, w czwartek podobną uchwałę mają zaproponować radni PiS w Lublinie. Zachęca ich do tego m.in. pełnomocnik wojewody lubelskiego. Przewodniczący rady powiatu w Świdniku Andrzej Mańka rozmawiał w tej sprawie także z samorządowcami Ostrowa Lubelskiego, Puław i Urzędowa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Policja zatrzymuje kolejnych przeciwników marszu homoseksualistów w Lublinie

Kresy.pl / centrum.fm / gazeta.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz