Sejmik województwa lubelskiego przyjął w czwartek deklarację, w której sprzeciwił się propagowaniu w sferze publicznej ideologii ruchów LGBT.

Jak podaje portal wPolityce.pl, za przyjęciem dokumentu głosowało 24 radnych sejmiku. Przeciwnych było 3 a 4 nie wzięło udziału w głosowaniu. O zajęcie stanowiska przez sejmik w sprawie promocji ideologii LGBT wnioskował klub PiS, a tekst dokumentu opracował prof. Mieczysław Ryba, wiceprzewodniczący sejmiku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych. – napisano w stanowisku sejmiku.

Lubelscy radni wojewódzcy wskazali w dalszej części deklaracji, iż niektórzy politycy szczebla krajowego i samorządowego podejmują ostatnio działania „ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym” oraz na zniszczenie wartości ukształtowanych przez Kościół katolicki takich jak „dążenie do poszukiwania prawdy, troska o rozwój moralny młodego pokolenia, troska o instytucję rodziny oraz szkoła oparta na zasadach chrześcijańskich”.

Lubelscy samorządowcy zadeklarowali, że będą bronić szkoły i rodziny przed ideologią LGBT. Wyrazili niezgodę na wprowadzanie do polskiego systemu oświaty elementów wychowania seksualnego według standardów WHO oraz instytucji tzw. latarników, których nazwano „funkcjonariuszami politycznej poprawności”. Radni obiecali także, że nie pozwolą na wywieranie administracyjnej presji na wybrane zawody (nauczycieli, naukowców, przedsiębiorców, prawników) w celu poddania się przez nich poprawności politycznej, którą określono „homopropagandą”.

Deklarujemy, że Sejmik Województwa Lubelskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności. – napisano w stanowisku sejmiku.

CZYTAJ TAKŻE: Radni powiatu w Świdniku nie chcą ideologii LGBT. W ich ślady mogą pójść inne samorządy

Kresy.pl / wpolityce.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz