PiS stracił większość w Sejmie

Troje posłów PiS opuściło klub partii rządzącej. Sprawia to, że formalnie rządy PiS stały się rządami mniejszościowymi.

Jak podaje portal Interia, troje posłów PiS – Zbigniew Girzyński, Arkadiusz Czartoryski i Małgorzata Janowska – poinformowało w piątek, że opuszczają klub partii rządzącej. Posłowie ci założyli koło parlamentarne „Wybór Polska”. Jako powód swojego odejścia wskazali m.in. tzw. Nowy Ład.

„Chciałabym podkreślić, że PiS szło do wyborów z hasłem, że energetyka konwencjonalna, górnictwo gwarantuje nasze bezpieczeństwo narodowe. W tej chwili odchodzimy od tego i ja się z tym nie zgadzam. Nie chcę w tym uczestniczyć” – mówiła na konferencji prasowej Janowska, która pochodzi z Bełchatowa.

Podobny powód odejścia z klubu PiS wskazał Arkadiusz Czartoryski. Poseł wskazywał, że powodem jego odejścia była decyzja o wyburzaniu elektrowni Ostrołęka, która znajduje się w mieście, z którego pochodzi.

„Dziś wyburzana jest inwestycja, która kosztowała setki milionów i była najbardziej ekologiczną elektrownią węglową w Polsce. To błąd” – mówił Czartoryski.

Poseł z Ostrołęki skarżył się, że pięć razy wygrywał wybory i nigdy nie miał billboardów. „W klubie PiS byłem od samego początku. Wygrywałem w wyborach pięć razy, dziś składam rezygnację” – mówił.

Również Zbigniew Giżyński wskazywał Nowy Ład jako powód odejścia z klubu PiS. Jego zdaniem partia rządząca nie dba o przedsiębiorców.

„Perspektywa naszkicowana w Nowym Ładzie jest zaprzeczeniem tej fundamentalnej wartości, które docelowo doprowadzi do tego, że będziemy mieć w Polsce dwóch pracodawców – państwo i wielkie, międzynarodowe korporacje. Nie będzie miejsca dla małych firm” – uważa Giżyński.

W wyniku odejścia trojga posłów klub PiS liczy obecnie 229 posłów. Wcześniej klub partii rządzącej opuścili Lech Kołakowski,Wojciech Maksymowicz i Andrzej Sośnierz.

CZYTAJ TAKŻE: Kukiz będzie współpracował z PiS

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply