Krzysztof Bosak kandydat na prezydenta Polski, podczas wystąpienia w Radomiu krytykował podejście polityków do gospodarki. „Gospodarka nie musi być podporządkowana jednemu bytowi politycznemu” – mówił poseł Konfederacji.

Podczas spotkania wyborczego z sympatykami w Radomiu, które odbyło się 21 lutego, Krzysztof Bosak krytykował podejście polskich polityków do wymiany gospodarczej. Polityk twierdzi, że większość partii nie potrafi sobie wyobrazić gospodarki bez Unii Europejskiej.

„Zawsze mieliśmy relacje gospodarcze, kulturowe, społeczne. Ludzie zawsze podróżowali przez granice, handlują, szpiegują. To jest było i będzie” – mówił. „Zwracam uwagę, że Unia Europejska nie jest jedynym możliwym wzorcem współpracy gospodarczej”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poseł Konfederacji tłumaczył jakby wyglądały stosunki dyplomatyczne po ewentualnym opuszczeniu Unii Europejskiej. „Sfera stosunków międzynarodowych to jest sfera, w której ustala się reguły formalne. Reguły formalne mogą być w porządku unijnym mogą być też w porządku pozaunijnym” – mówił w rozmowie z mieszkańcami Radomia.

Kandydat na prezydenta zaproponował przejście do dyplomacji klasycznej, uważa że UE nie jest jedyną przestrzenią do działań politycznych. „Wreszcie Brytyjczycy wyszli z Unii, może będziemy mieć dobry argument żeby ludzie to zauważyli” – zakończył.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Mit Unii Europejskiej jako jedynej formy współpracy krajów Europy został tak głęboko zakotwiczony w świadomości Polaków, że wielu z nas w ogóle nie szuka lepszych rozwiązań. Ale one istnieją! I bynajmniej nie wymagają ślepego podporządkowania jednemu krajowi, czy bytowi politycznemu! Brytyjczycy pokazali, że jest granica naruszania narodowych interesów, którą UE w końcu przekroczyła. Czy w tej sytuacji naprawdę ktoś sądzi, że Brexit odetnie ich od od Europy?” – komentował kandydat na prezydenta w mediach społecznościowych.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz