Alternatywa dla Niemiec, prawicowa niemiecka partia została oskarżona o wspieranie szowinistycznych ekstremistów – informuje w czwartek Deutsche Welle. Najbardziej prawicowe skrzydło tej partii ma być objęte nadzorem.

Niemiecka agencja bezpieczeństwa wewnętrznego obejmie nadzorem część członków prawicowej Alternatywy dla Niemiec – informuje portal. Szef agencji ogłosił swoją decyzję w czwartek.

Służby będą prowadziły obserwację części polityków z grupy zwanej „Skrzydło”, według służb jest to najbardziej radykalny odłam AfD i prowokuje prawicowych ekstremistów do przeprowadzania terrorystycznych aktów.

Zobacz także: Ekspert: AfD rośnie w siłę, akcje SPD spadają a CDU jawi się jako partia niezdolna do podejmowania kluczowych decyzji 

„Skrzydło ewidentnie ma ekstremistyczne intencje” – mówił Thomas Haldenwang, szef Biura Ochrony Konstytucji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Alternatywa dla Niemiec została oznaczona przez biuro jako „podejrzana” w styczniu 2019 roku, od tamtego czasu młodzieżówka tej partii.

Dwa dni temu informowaliśmy, że w nocy z poniedziałku na wtorek samochód przedstawiciela partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) oraz posła do parlamentu Europejskiego Nicolausa Festa stanął w płomieniach. Wydarzenie miało miejsce w Berlinie.

Zobacz także: Niemcy: sukces AfD w wyborach do landtagów Brandenburgii i Saksonii

Samochód został zaparkowany koło restauracji w dzielnicy Charlottenburg. Przechodnie zwrócili uwagę na płonące auto około drugiej nad ranem. Portal informuje, że śledczy niemieckiej policji zakładają celowe podpalenie.

„Podpalenie to prawdopodobnie dzieło Antify: tchórzliwe i niskie zachowanie – terroryzm idiotów. Maluje także obraz osób ponoszących odpowiedzialność polityczną: czerwono-czerwono-zielonych władz miasta. Niechęć do walki z lewicowym terroryzmem czyni także Berlin miastem upadłym” – skomentował zdarzenie Fest.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podobnie odniósł się do zdarzenia szef grupy parlamentarnej AfD oraz jeden z liderów partii Georg Pazderski. Jego zdaniem wiele środowisk politycznych jest współodpowiedzialnych za tę „tchórzliwą zbrodnię”.

„Podpalacze siedzą na zapleczach strategicznych innych partii, w których codziennie opracowywane są nowe kampanie siania nienawiści wobec AfD. Członkowie tych partii podżegają zaślepionych lewicowców do takich czynów. Wzmacniają w swoich działaczach błędne przekonanie, że w walce politycznego establishmentu z AfD wszystko jest dozwolone” – dodał Pazderski.

Kresy.pl/Deutsche Welle
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz