Wielki nalot niemieckiej policji na domy publiczne

Niemiecka policja rozbiła szajkę sutenerów, którzy sprowadzali kobiety i transseksualistów do domów publicznych w całych Niemczech.

Ponad 100 podejrzanych zatrzymała niemiecka policja podczas wielkiej akcji wymierzonej w handel ludźmi i zmuszanie do prostytucji przeprowadzonej w równocześnie w 12 krajach związkowych. – podała w środę agencja dpa.

W „nalotach” na domy publiczne, biura i mieszkania brało udział 1,5 tys. policjantów, prokuratorów oraz przedstawicieli urzędów skarbowych. Jak napisano na twitterowym koncie niemieckiej policji, była to największa tego typu akcja w historii.

Najwięcej lokali przeszukano w Nadrenii Północnej-Westfalii (17), w Hesji (10), oraz w Dolnej Saksonii i Badenii-Wirtembergii – po dziewięć. Do aresztowania pary kierującej szajką – 59-letniej Tajki i jej 62-letniego partnera, obywatela Niemiec, w mieście Siegen w Nadrenii Północnej-Westfalii użyto jednostki antyterrorystycznej.

Według szefa niemieckiego MSZ Horsta Seehofera operacja miała na celu uderzenie w organizację przestępczą o ogólnokrajowym zasięgu. „Setki kobiet i mężczyzn zostało tutaj przerzuconych przez granice, by przez lata zaspokajać nieludzką i bezgraniczną chciwość handlarzy” – powiedział Seehofer.

Według rzeczniczki policji w Stuttgarcie kobiety oraz transseksualiści byli sprowadzani do Niemiec Tajlandii na podstawie fałszywych wiz. Ofiary kierowane do agencji towarzyskich w całym kraju były wykorzystywane seksualnie, zmuszano je do prostytucji i zabierano im zarobki. Podejrzani mogli także łamać przepisy podatkowe – dobrowolna prostytucja jest w Niemczech legalna i opodatkowana.

CZYTAJ TAKŻE: Kilkuset policjantów zaangażowanych w akcję przeciw domowi publicznemu w Berlinie

Kresy.pl / dpa / PAP

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

    • Pol_AK
      Pol_AK :

      @RAFALXJXJXJ Pedofilie też opodatkujemy? Miurestwo trzeba zwalczać a nie opodatkowywać. Ja bym wprowadził że wszelkie porno i “prostytucja” są legalne ale czerpanie z nich jakichkolwiek bezpośrednich i pośrednich korzyści pieniężnych jest zabronione i ścigane. Odechciałoby się pracować w zawodzie dziwce jakby po stosunku nie dostała pieniędzy, a jak alfons zmusza to na policję…