Niemiecki portal Junge Freihait poinformował, że w nocy z poniedziałku na wtorek samochód przedstawiciela partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) oraz posła do parlamentu Europejskiego Nicolausa Festa stanął w płomieniach. Wydarzenie miało miejsce w Berlinie.

Samochód został zaparkowany koło restauracji w dzielnicy Charlottenburg. Przechodnie zwrócili uwagę na płonące auto około drugiej nad ranem. Portal informuje, że śledczy niemieckiej policji zakładają celowe podpalenie.

Zobacz także: Ekspert: AfD rośnie w siłę, akcje SPD spadają a CDU jawi się jako partia niezdolna do podejmowania kluczowych decyzji 

“Podpalenie to prawdopodobnie dzieło Antify: tchórzliwe i niskie zachowanie – terroryzm idiotów. Maluje także obraz osób ponoszących odpowiedzialność polityczną: czerwono-czerwono-zielonych władz miasta. Niechęć do walki z lewicowym terroryzmem czyni także Berlin miastem upadłym” – skomentował zdarzenie Fest.

Podobnie odniósł się do zdarzenia szef grupy parlamentarnej AfD oraz jeden z liderów partii Georg Pazderski. Jego zdaniem wiele środowisk politycznych jest współodpowiedzialnych za tę “tchórzliwą zbrodnię”.

“Podpalacze siedzą na zapleczach strategicznych innych partii, w których codziennie opracowywane są nowe kampanie siania nienawiści wobec AfD. Członkowie tych partii podżegają zaślepionych lewicowców do takich czynów. Wzmacniają w swoich działaczach błędne przekonanie, że w walce politycznego establishmentu z AfD wszystko jest dozwolone” – dodał Pazderski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Niemcy: sukces AfD w wyborach do landtagów Brandenburgii i Saksonii

Jak informuje portal, do podobnego zdarzenia doszło tydzień temu. Wówczas w Saksonii podpalony został samochód przewodniczącego AfD Tina Chrupalla. Przedstawiciele partii sugerują, że wówczas także podpalenia dokonali lewicowi ekstremiści.

Portal przypomniał także inne sytuacje, w przypadku których miały miejsce podpalenia aut przedstawicieli Alternatywy dla Niemiec. Lewicowi ekstremiści podpalili już pojazdy: zastępcy przewodniczącego AfD Beatrix von Storch (2015 ), polityka partii Uwe Junge (2017) oraz rzeczniczki – Frauke Petry (2016).

jungefreiheit.de / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply