Niemiecki portal Junge Freihait poinformował, że w nocy z poniedziałku na wtorek samochód przedstawiciela partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) oraz posła do parlamentu Europejskiego Nicolausa Festa stanął w płomieniach. Wydarzenie miało miejsce w Berlinie.

Samochód został zaparkowany koło restauracji w dzielnicy Charlottenburg. Przechodnie zwrócili uwagę na płonące auto około drugiej nad ranem. Portal informuje, że śledczy niemieckiej policji zakładają celowe podpalenie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zobacz także: Ekspert: AfD rośnie w siłę, akcje SPD spadają a CDU jawi się jako partia niezdolna do podejmowania kluczowych decyzji 

„Podpalenie to prawdopodobnie dzieło Antify: tchórzliwe i niskie zachowanie – terroryzm idiotów. Maluje także obraz osób ponoszących odpowiedzialność polityczną: czerwono-czerwono-zielonych władz miasta. Niechęć do walki z lewicowym terroryzmem czyni także Berlin miastem upadłym” – skomentował zdarzenie Fest.

Podobnie odniósł się do zdarzenia szef grupy parlamentarnej AfD oraz jeden z liderów partii Georg Pazderski. Jego zdaniem wiele środowisk politycznych jest współodpowiedzialnych za tę „tchórzliwą zbrodnię”.

„Podpalacze siedzą na zapleczach strategicznych innych partii, w których codziennie opracowywane są nowe kampanie siania nienawiści wobec AfD. Członkowie tych partii podżegają zaślepionych lewicowców do takich czynów. Wzmacniają w swoich działaczach błędne przekonanie, że w walce politycznego establishmentu z AfD wszystko jest dozwolone” – dodał Pazderski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Niemcy: sukces AfD w wyborach do landtagów Brandenburgii i Saksonii

Jak informuje portal, do podobnego zdarzenia doszło tydzień temu. Wówczas w Saksonii podpalony został samochód przewodniczącego AfD Tina Chrupalla. Przedstawiciele partii sugerują, że wówczas także podpalenia dokonali lewicowi ekstremiści.

Portal przypomniał także inne sytuacje, w przypadku których miały miejsce podpalenia aut przedstawicieli Alternatywy dla Niemiec. Lewicowi ekstremiści podpalili już pojazdy: zastępcy przewodniczącego AfD Beatrix von Storch (2015 ), polityka partii Uwe Junge (2017) oraz rzeczniczki – Frauke Petry (2016).

jungefreiheit.de / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz