Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził w środę ukraińskie wojska w pobliżu frontowego miasta Bachmut i wręczył medale żołnierzom, którzy, jak powiedział, bohatersko bronili suwerenności swojego kraju.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, Wołodymyr Zełenski odwiedził w środę ukraińskie wojska w pobliżu frontowego miasta Bachmut i wręczył medale żołnierzom, którzy, jak powiedział, bohatersko bronili suwerenności swojego kraju.

„Jestem zaszczycony, że mogę być tutaj dzisiaj, aby wręczyć nagrody naszym bohaterom. Aby uścisnąć dłoń i podziękować im za ochronę suwerenności naszego kraju” – napisał Zełenski w komunikatorze Telegram pod materiałem wideo.

„Wasz los jest tak trudny, ale tak historyczny. Aby bronić naszej ziemi i zwrócić wszystko Ukrainie dla naszych dzieci” – powiedział. „Kłaniam się nisko wszystkim bohaterom, waszym bliskim towarzyszom, których straciliście na wschodzie i ogólnie podczas tej wojny”.

Zełenski przedstawił „Twierdzę Bachmut” jako symbol oporu, który wykrwawia rosyjskie wojsko.

Ukraina publicznie i kanałami dyplomatycznymi przekazała Chinom tzw. ukraińską formułę pokojową i obecnie czeka na odpowiedź Pekinu – poinformował wcześniej Zełenski.

Przekazaliśmy naszą formułę pokojową i zaproszenie do udziału w tej formule Chinom zarówno publicznie, jak i kanałami dyplomatycznymi. Zapraszamy [Chiny – red.] do dialogu, czekamy na odpowiedź” – powiedział Zełenski.

Kresy.pl/Reuters

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply