Szef Grupy Wagnera zaapelował do Władimira Putina o ogłoszenie zakończenia wojny. “Idealnym rozwiązaniem byłoby poinformowanie wszystkich, że Rosja osiągnęła zaplanowane przez siebie cele, bo w pewnym sensie rzeczywiście je osiągnęliśmy” – oświadczył.

Lider Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn opublikował w piątek oświadczenie, w którym wezwał do zakończenia wojny na Ukrainie. “Idealnym rozwiązaniem byłoby poinformowanie wszystkich, że Rosja osiągnęła zaplanowane przez siebie cele, bo w pewnym sensie rzeczywiście je osiągnęliśmy. Wyeliminowaliśmy ogromną liczbę żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy i zastraszyliśmy znaczną część ukraińskiego społeczeństwa, która uciekła do Europy – w tym sensie cel ‘specjalnej operacji wojskowej’ został zrealizowany” – napisano w materiale opublikowanym przez służby prasowe Prigożyna.

Jego zdaniem rosyjskim żołnierzom udało się zająć “dużą część Ukrainy oraz utworzyć korytarz lądowy na Krym”.

Zobacz także: Prigożyn: 5000 przestępców ułaskawionych po służeniu w Grupie Wagnera

Prigożyn wyraził opinię, że aktualnie Rosja powinna skupić się na utrzymaniu kontrolowanych obwodów i dążyć do zakończenia wojny.

Przyznał, że wojna spowodowała zmianę nastawienia ukraińskiego społeczeństwa do Rosji. “Jeżeli wcześniej przynajmniej część Ukrainy sympatyzowała z Rosją, to teraz jest już państwem całkowicie narodowym” – podkreślił.

Wyraził ubolewanie, że między siłami rosyjskimi, a ukraińskimi nie doszło do “wielkiej bitwy”. Jego zdaniem byłoby to lepsze zakończenie wojny, niż negocjacje pokojowe.

Szef Grupy Wagnera ostrzegł, że naród rosyjski może szukać „kozła ofiarnego” za niepowodzenia militarne w miarę przeciągania się brutalnej wojny.

Zobacz także: “Ten kraj zniknie” – Miedwiediew grozi Polsce i nazywa Morawieckiego “niedorozwiniętym idiotą”

dailymail.co.uk / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply