Koalicja Obywatelska zdecydowanie prowadzi w sondaż poparcia przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”. Z badania wynika też, że więcej zwolenników poglądu, iż Polska lepiej poradziłaby sobie poza UE, odnotowano w grupie wyborców PiS niż Konfederacji.

W piątek „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki badania przeprowadzonego przez pracownię Opinie24 dla organizacji More In Common Polska. Dotyczyło ono preferencji wyborczych Polaków przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Z przeprowadzonego sondażu wynika, że gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się teraz, to wygrałaby je Koalicja Obywatelska. Na to ugrupowanie chce głosować 33,5 proc. Za KO znalazło by się Prawo i Sprawiedliwość, mające poparcie 29 proc. Trzecie miejsce zajmuje w sondażu Trzecia Droga (14 proc.).

 

Ponadto, swoich europosłów miałyby jeszcze Lewica oraz Konfederacja. Partie te uzyskały w sondażu odpowiednio 8,5 proc. i 7,5 proc. poparcia.

Uczestników badania zapytano też, czy zgodziliby się ze stwierdzeniem, że „Polska lepiej radziłaby sobie, gdyby nie była członkiem UE”. Ponad połowa (57 proc.) odpowiedziała negatywnie, a 29 proc. – pozytywnie.

Jak podano, 80 proc. badanych popierających Koalicję Obywatelską nie zgadza się z twierdzeniem, że Polsce byłoby lepiej poza UE. Takie samo zdanie ma 74 proc. wyborców Lewicy oraz 70 proc. ankietowych, którzy chcą głosować na Trzecią Drogę, czyli koalicje Polski 2050 i PSL.

Co ciekawe, więcej zwolenników poglądu, że Polska lepiej poradziłaby sobie poza UE, odnotowano w grupie wyborców PiS (51 proc.) niż Konfederacji (49 proc.).

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w czerwcu br.

Czytaj także: Polska lewica w europarlamencie głosowała za zmianą traktatów UE

Rzeczpospolita / dorzeczy.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    “Młodzi i wykształceni”nasmiewali sie z elektoratu PiS ze głupi,zacofany ale jak patrzę co wyprawia ten nierzad tpo można rzec że ci co wybrali ten nierzad to w głupocie i naiwnosci są niedoścignionym wzorcem.A “sondaż” to bzdety,ważne kto liczy.Juz od wyborów w uSa przestałem wierzyc w uczciwość wyborów.

  2. Roman1
    Roman1 :

    Ten sondaż wskazuje jak Polacy mają wyprane przez propagandę mózgi. Pierwsze miejsce PO, która właśnie wprowadza stan wojenny na granicy. Trzecie miejsce dla zwolenników wojny z Rosją – Hołowni i Kobosko. Wprawdzie Hołownia się teraz trochę tłumaczy, ale po pierwsze skąd wie, że Putin zamordował Nawalnego, zaś po drugie – nie zauważyłem, by wpadł we wściekłość, jak niedawno Amerykanie uderzyli rakietą w samochód osobowy i mordowali ludzi w Bagdadzie. Coś wybiórcza ta wrażliwość polityka trzeciej odnogi. Jest jeszcze trzecia możliwość – może to tylko probanderowska i proamerykańska łajza? Ja od razu bardzo przepraszam i tłumaczę się tak, jak tłumaczy się Hołownia – poniosło mnie, gdy usłyszałem jak jakiś tępak chce wywołać wojnę z Rosją.