Zełenski spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem, który 19 stycznia przybył z wizytą do Kijowa.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem, który 19 stycznia przybył z wizytą do Kijowa.

“Witam na Ukrainie przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela. Dziękuję za stałe i mocne wsparcie! Rozpoczynamy ważne spotkanie” – podał prezydent Ukrainy na swoim kanale Telegram. “Ukraina i Unia Europejska osiągnęły już znaczące wyniki w naszym historycznym zbliżeniu. Pracujemy, aby osiągnąć jeszcze więcej”– dodała głowa państwa.

Michel planował spotkać się z prezydentem, premierem Denysem Szmyhalem i parlamentarzystami w Kijowie. Złożył też wizytę ukraińskim żołnierzom w jednym z ośrodków rehabilitacyjnych.

W swoim niedawnym wystąpieniu w Parlamencie Europejskim Charles Michel oświadczył, że jest za przekazaniem Ukrainie czołgów, a także innych niezbędnych rodzajów broni.

Zobacz też: Zełenski: Ukraina już na pewno dostanie Patrioty od trzech państw, a to dopiero początek

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply