Wprost: PiS chce wysłać Kuchcińskiego do Europarlamentu

Według tygodnika „Wprost”, kierownictwo PiS rozważa wystawienie obecnego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Tygodnik „Wprost” poinformował, że dotarł do informacji, według których Marek Kuchciński miałby zostać liderem podkarpackiej listy PiS w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– Ta kadencja sejmu kosztowała go wiele nerwów – twierdzi informator, na którego powołuje się gazeta. – Musiał podejmować niekiedy dość radykalne i kontrowersyjne decyzje, co nie koresponduje z jego charakterem i usposobieniem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kuchcińskim jest kolejnym ważnym politykiem PiS, którego nazwisko pojawia się w kontekście nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej, po dymisji premier Beaty Szydło spekulowano, że może ona zostać „jedynką” w wyborach do Europarlamentu w Małopolsce. Ponadto, jako liderka listy PiS na Dolnym Śląsku wymieniana jest obecna minister edukacji, Anna Zalewska.

Funkcję marszałka Sejmu Marek Kuchciński sprawuje od 12 listopada 2015 roku. Przed wstąpieniem do Prawa i Sprawiedliwości w 2001 roku, działał w ramach Porozumienia Centrum. Marszałek jest uważany za jednego z najbardziej zaufanych współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Marek Kuchciński jest czołowym promotorem giedroyciowskiej linii polityki wschodniej. Jest głównym realizatorem polityki ocieplenia w relacji z Litwą, z wycofaniem się z priorytetowego traktowania kwestii praw Polaków na Wileńszczyźnie dyskryminowanych przez państwo litewskie.

PRZECZYTAJ: Marszałek Kuchciński o sytuacji Polaków na Litwie: Jestem zwolennikiem rozmów bez stawiania warunków

Czytaj także: Hipokryzja do potęgi drugiej czyli marszałek Kuchciński w sprawie Litwy

Czytaj również: Kuchciński nie wymienił interesów mniejszości polskiej wśród najważniejszych obszarów współpracy z Litwą

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kuchciński jako Marszałek Sejmu był jednym z czołowych polityków PiS, którzy blokowali prace i przyjęcie noweli ustawy o IPN, która umożliwia penalizację banderyzmu w Polsce. Podczas publicznych wystąpień chwalił się wspieraniem Ukrainy i cieszył się z ukraińskich imigrantów. Paweł Kukiz, krytykując bierność rządu i posłów partii Prawa i Sprawiedliwości wobec uchwalenia ukraińskiej ustawy oświatowej, groźnej dla szkół mniejszości narodowych powiedział, że Kuchciński, a także wicemarszałek Terlecki „epatują miłością do banderowskiej Ukrainy”.

Ponadto, Marszałek Kuchciński w kontekście rozbiórki nielegalnego obiektu ku czci UPA w Hruszowicach wystąpił przeciwko stawianiu nielegalnych pomników UPA. Jednak wcześniej, jako wicewojewoda podkarpacki nie podjął działań na rzecz rozwiązania tej sytuacji.

Przeczytaj: Parubij: Kuchciński obiecał nam, że przed szczytem NATO nie będzie uchwały w sprawie 11 lipca

Czytaj również: PSL: Kuchciński paktował na Ukrainie z synem Szuchewycza

Wprost.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz