Marszałek Marek Kuchciński miał odbyć na Ukrainie tajne spotkanie Jurijem Szuchewycznem – synem zbrodniarza Romana Szuchewycza. Kuchciński zobowiązał się, że przed 11 lipca polski Sejm nie przyjmie żadnej uchwały ws. ludobójstwa na Polakach.

Naszych rodaków, środowiska kresowe po raz kolejny bulwersuje fakt, że polski parlament znowu nie był w stanie stanąć w prawdzie i ogłosić poprzez uchwałę (czy też ustawę), że dzień 11 lipca jest dniem ludobójstwa, którego dokonano na naszych rodakach na wschodzie– mówił dziś w Sejmie poseł PSL Piotr Zgorzelski.

Polityk przypomniał, iż tym razem było bardzo blisko uchwalenia odpowiedniego aktu. Jednak w pewnym momencie prace połączonych komisji zostały przerwane.

A może zostały przerwane dlatego, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński spotkał się w Truskawcu, czyli poza granicami kraju, oraz uzgodnił z szefem parlamentu ukraińskiego oraz deputowanym Jurijem Szuchewyczem(synem tego właśnie Szuchewycza), że do 11 lipca nie będzie podjęta żadna uchwała?–pytał poseł Zgorzelski.

Wysoki Sejmie, czy to jest możliwe, żeby o porządku obrad Sejmu i o suwerenności parlamentu decydowano na Ukrainie? Polskie Stronnictwo Ludowe bardzo sie temu przeciwstawia i pyta czy taki fakt miał w ogóle miejsce. Chcemy w imieniu klubu PSL wszystkich zaprosić na 11 lipca na godz. 11:00, gdzie godnie, wraz ze środowiskiem kresowym uczcimy pamięć pomordowanych podczas rzezi wołyńskiej– zakończył Zgorzelski.

ZOBACZ TAKŻE: Piłka: Kuchciński do dymisji po kompromitujących negocjacjach ws. uchwały wołyńskiej

TV Parlament/KRESY.PL

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. scorpio
    scorpio :

    Pro banderowskie PISuary i zdrajcy ojczyzny wraz z Maliniakiem maja chazarskie zydowskie pochodzenie. Inaczej tak by sie nie zachowywali. Odsunac te gnidy od koryta przy nastepnych wyborach. Jestem szczesliwy ze nie musze patrzec na te wredne parchate geby i obcowac z nimi na codzien.