W najnowszym sondażu KO przed PiS

Kolejny sondaż wskazuje, że po wyborach tylko zmniejszają się szanse Prawa i Sprawiedliwości na odzyskanie władzy w Polsce. Według jego wyników partia ta daleka jest obecnie od zdobycia większości parlamentarnej.

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, którego wyniki przytoczył we wtorek także portal Radia Zet, wolę poparcia Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało w nim 31,7 proc. respodentów zdecydowanych na zagłosowanie w wyborach. Na PiS wskazało 29 proc. pytanych. To zmiana, bo w poprzednim badaniu zleconym przez WP, KO i PiS miały bardzo zbliżone poparcie na poziomie około 28 proc.

Ponad dwukrotnie mniejsze poparcie – na poziomie 15,3 proc. otrzymała Trzecia Droga, koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050. 10,2 proc. wskazań uzyskał z kolei koalicja Lewica.

Na wejście do Sejmu mogłaby liczyć także Konfederacja, którą wybrało 8 proc. zdecydowanych na oddanie głosu respodendentów. Natomiast 5,8 proc. wybrało odpowiedź “nie wiem”.

Sondaż wskazuje na zmianę tendencji w społęczeństwie od październikowych wyborów parlamentarnych, w których PiS jeszcze zajął wyraźne pierwsze miejsce z wynikiem 35 proc. wobec 30 proc. uzyskanych przez KO. Kluczowe okazały się jednak wyniki Trzeciej Drogi (14 proc.) i Lewicy (8 proc.), które zapewniły ówczesnej liberalno-lewicowej opozycji większość parlamentarną.

Czytaj także: Wybory samorządowe na Litwie – Partia Polaków utrzymuje pozycje

wiadomosci.radiozet.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply