Jan Dziedziczak cieszy się z wizyty delegacji ukraińskich parlamentarzystów w Polsce, ponieważ “bardzo ważne jest, żeby szukać porozumienia”.

Podczas briefingu dotyczącego wizyty ukraińskich deputowanych w Polsce, wiceszef MSZ Jan Dziedziczak stwierdził: Bardzo cieszymy się ze współpracy parlamentarzystów, że dochodzi do tej wizyty. Bardzo ważne jest, żeby szukać porozumienia. Mamy bardzo dobre relacje jeżeli chodzi o współpracę w polityce bezpieczeństwa. Wspieramy naszych ukraińskich sąsiadów w tych ciężkich czasach.

CZYTAJ TAKŻE:
Wiatrowycz o Wołyniu: zbrodnie były symetryczne
Ukraina: na parkanie ambasady RP zawieszono portret Bandery z podpisem “Nasza ziemia, nasi bohaterowie” [+VIDEO]

Wiceminister stwierdził, że w dziedzinie polityki historycznej, pomiędzy Polską a Ukrainą dochodzi do “nieporozumień”. Zaznaczył: Chcemy rozmawiać o współpracy w wymiarze polityki historycznej. Mamy świadomość, że bywają w tej dziedzinie nieporozumienia. chcemy te nieporozumienia zakończyć, wypracować prawdziwą platformę współpracy polsko-ukraińskiej”.

Dziedziczak marginalizuje również szereg antypolskich wystąpień jakie miały miejsce na terenie Ukrainy. Wskazał, że MSZ występowało z notami, aby wyjaśnić ich przyczyny, odnaleźć sprawców, zabezpieczyć polskie pomniki i cmentarze. Zaznaczył: Mamy nadzieję, ze dość szybko to zostanie wyjaśnione. Odnosząc się do zniszczenia pomnika w Hucie Pieniackiejstwierdził, że strona ukraińska zobowiązała się do włączenia się w odbudowę pomnika, a na cmentarzu w Bykownistraty nie były zbyt duże i są dość łatwe do naprawienia. W podobny sposób odniósł się do sprawy obrzucenia farbą polskiej placówki dyplomatycznej na Ukrainie, chociaż tutaj wskazuje na niedociągnięcia Ukrainy: Jeżeli chodzi o incydent związany z konsulatem generalnym we Lwowie straty też nie są zbyt duże. Szokuje nas, fakt, że do tego incydentu mogło w ogóle dojść. Za bezpieczeństwo jest tu odpowiedzialna strona ukraińska.

kresy.pl / radiomaryja.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. roman1
  roman1 :

  Jeżeli straty nie są duże, to dlaczego Ukraińcy ich nie pokryją lub sami nie usuną zniszczeń. A może dać im jeszcze kolejne 30 mln euro, ale jak za nie kupią portrety Bandery i Szuchewycza?
  PiS jest tak samo zakłamany jak PO, ale zależy mu na poparciu kresowian, gdyż PO ich lekceważyła i sromotnie przegrała. Kochamy wroga naszego “wroga”, choćby ten umiłowany był o wiele gorszy.

 2. tagore
  tagore :

  Ludzie,którzy nie potrafią powiedzieć kilku okrągłych zdań bez znaczenia w dyplomatycznym bełkocie, nie powinni się publicznie wypowiadać. Współczuję Kaczafiemu, takie “kadry” to sama “radość”.

  tagore

 3. wojmir
  wojmir :

  Dziedziczak, banderofilu i kryptoUPAdlińcu, przegracie wybory tak jak przegrała Platforma, a zapowiedź waszej klęski już w wyborach samorządowych. Nawet Ondrej Duda, wnuk Mychajło Dudy wam nie pomoże.