Zamknięcie kościołów nie jest obecnie przewidywane; natomiast może zostać wydane zalecenie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę na wolnym powietrzu – poinformował w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska zaznaczył na antenie Polsat News, że w czasie nadchodzących Świąt Wielkanocnych należy, podobnie jak przed rokiem, ograniczyć kontakty rodzinne. „Początek kwietnia także powinniśmy spędzić w reżimie sanitarnym” – powiedział wiceminister cytowany przez Polską Agencję Prasową (PAP).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6328.82 PLN    (28.76%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Kraska został zapytany o ewentualne zamkniecie kościołów. Podkreślił, że rząd aktualnie nie przewiduje takiego rozwiązania. „Restrykcje, które są przewidziane, także dla wiernych, którzy chodzą do kościoła, myślę, że są wystarczające” – powiedział.

Zobacz także: Robert Winnicki: Lockdown nie działa, lockdown zabija. Trzeba przeznaczyć większe środki na ochronę zdrowia

Dodał, że może zostać wydane zalecenie, obligujące kościoły do prowadzenia święcenia pokarmów w Wielką Sobotę jedynie na świeżym powietrzu. „Ubiegły rok pokazał, że w wielu kościołach tak to się odbywało, to techniczna kwestia do ustalenia” – zaznaczył wiceminister.

Aktualnie obowiązujące rozporządzenie przewiduje, że w kościołach może przebywać jedna osoba na 15 m kw.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że z badań Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że 66 proc. Polaków uważa, że „już czas, żebyśmy wrócili w Polsce do normalnego życia”, a ponad połowa jest zmęczona obostrzeniami i obawia się o swoją przyszłość finansową. Mniejszy odsetek badanych boi się zachorowania na Covid-19.

PAP / forsal.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz