Policja szuka wandali, którzy pomazali czerwoną farbą m.in. drzwi i ścianę zabytkowego kościoła św. Augustyna na Woli. Zdarzenie miało miejsce w nocy z 19 na 20 lutego. Każdy kto wie coś o tym zdarzeniu, proszony jest o kontakt z policją – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Policjanci z KRP IV poszukują sprawców uszkodzenia kościoła pw. św. Augustyna. Sprawcy w nocy z 19 na 20 lutego około godziny 00.10 weszli na teren przyległy do kościoła i czerwoną farbą pomalowali drzwi wejściowe, powierzchnię przed drzwiami i ścianę – poinformowała stołeczna policja na Twitterze.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Policja prosi osoby, które mogą posiadać wiedzę na temat zdarzenia lub sprawców, o kontakt pod numerami telefonów: 477239438 lub 477239426.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Poznań: Kibice Lecha oczyścili zdewastowany pomnik [+FOTO]

PAP przypomina, że kościół pod wezwaniem św. Augustyna przy ul. Nowolipki 18 jest wpisany do rejestru zabytków. W okresie okupacji ten neoromański kościół z końca XIX wieku na ul. Nowolipki 18 (przed wojną 48/50) stanowił jeden z najwyższych punktów Warszawy. Był usytuowany w sercu żydowskiej dzielnicy. Po wojnie był jedną z niewielu budowli, które pozostały na terenie byłego getta.

Zobacz także: Poznań: ataki na osoby broniące kościołów [+VIDEO/+FOTO]

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz