W środę rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że sektor turystyczny w Polsce jest już odmrożony. Zachęcił do korzystania z możliwości turystycznych w kraju. Wyraził opinię, że możliwe jest, iż europejski ruch lotniczy w pewnej mierze także wróci do funkcjonowania.

Rzecznik rządu Piotr Müller przypomniał w środę, że polski sektor turystyczny został już odmrożony. Zachęcił do korzystania z turystycznych możliwości w Polsce. Powiedział także, że możliwym jest częściowy powrót europejskiego ruchu lotniczego do funkcjonowania.

Rzecznik rządu został zapytany w pierwszym programie Polskiego Radia o najbliższe wakacje oraz plany wyjazdowe Polaków. Zwrócił uwagę, że na poziomie europejskim nie ma jeszcze decyzji w sprawie międzynarodowego transportu lotniczego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Nie wykluczam, że ten międzynarodowy ruch lotniczy już w wakacje wróci, przynajmniej w jakiejś części, do funkcjonowania, natomiast w tej chwili takiej gwarancji nie jestem w stanie dać” – zaznaczył Müller.

Rzecznik rządu podkreślił, że sektor turystyczny w kraju został już odmrożony i wraca powoli do funkcjonowania. „Zachęcam do tego, aby korzystać z możliwości turystycznych w Polsce” – powiedział.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

4 maja zaczął się w Polsce proces znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Jak pisaliśmy, 18 maja rozpoczął się w Polsce kolejny etap odmrażania gospodarki. Do funkcjonowania wróciły m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Ponownie otwarte zostały także lokale gastronomiczne, restauracje, bary oraz kawiarnie. Działają jednak w określonym reżimie sanitarnym.

Złagodzone zostały także niektóre ograniczenia związane z ruchem granicznym. Od ostatniej soboty bez kwarantanny można wjechać do Polski w związku z pracą zarobkową z całej Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Kontrole graniczne na granicy wewnętrznej Polski zostały przedłużone do 12 czerwca. Wjechać do kraju można jedynie w określonych przypadkach. Zakaz ruchu lotniczego obowiązuje zaś do 23 maja.

pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz