Rząd łagodzi obostrzenia związane z aktywnością sportową. Boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni – w tym orliki i boiska, gdzie będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób, zostaną udostępnione od 4 maja – oświadczył podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w czasie sobotniej konferencji prasowej, że rząd stopniowo znosi obostrzenia związane ze sportową aktywnością. Boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, m.in. boiska i orliki, gdzie będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób, zaczną ponownie funkcjonować od 4 maja – podała Polska Agencja Prasowa (PAP). Premier podkreślił, że sport jest istotnym działem narodowej gospodarki oraz wpływa na zdrowie i kondycję Polaków.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5170.41 PLN    (23.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Premier zaznaczył, że niektóre obostrzenia zostały już załagodzone. Aktualnie możliwy jest trening indywidualny w parkach i lasach.

„W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych różnych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni. Ten drugi etap będzie od 4 maja, czyli już całkiem niedługo. W 2 etapie również orliki, na boiskach, na których grać będzie mogło nie więcej niż 6 osób, a więc także dla innych dyscyplin sportowych, jak tenis ziemny też na otwartej przestrzeni, gdzie wiadomo, że może grać 2 albo 4 zawodników też stanie się dopuszczalne” – oświadczył.

Zobacz także: Rzecznik rządu: Drugi etap znoszenia ograniczeń nastąpi prawdopodobnie w maju

Zadeklarował także, że w trzecim etapie dojdzie do wznowienia działalności sal szkolnych, hal sportowych, czyli sportowych obiektów zamkniętych, jednak na razie jedynie z 6-osobowym składem. Dodał, że będzie tam obowiązywał specjalny rygor sanitarny.

„Czwarty etap obejmie te obiekty, które jednocześnie też kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak różnego rodzaju siłownie, sale fitness, także baseny, sport, rekreacja i kręglarnie, czy innego tego typu miejsca uprawiania sportu” – powiedział.

Premier zaznaczył, że decyzje o przechodzeniu do kolejnych etapów będą uzależnione od liczby zakażeń koronawirusem. Dodał, że będzie brana pod uwagę także ilość dostępnych łóżek w szpitalach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ministerstwo Sportu zaakceptowało w piątek plan wznowienia rozgrywek piłkarskich (Pucharu Polski oraz trzech najwyższych lig). Piłkarze wszystkich klubów przebywają od 20 kwietnia w izolacji domowej. Drużyny każdego dnia informują o stanie zdrowia zawodników.

Mateusz Morawiecki zaznaczył w czasie sobotniej konferencji prasowej, że po rozmowach z kierownictwem ministerstw: sportu i zdrowia, oraz związkami sportowymi, podjął decyzję o powrocie do rozgrywek ligowych ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej.

Pod koniec maja piłkarze mają wrócić na boiska.

Zobacz także: Rząd rozważa przywrócenie małego ruchu granicznego bez kwarantanny i wznowienie działania galerii handlowych

pap / wiadomosci.radiozet.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jerzyjj
  jerzyjj :

  7 miliardów ludzi daje się tak spokojnie oszukiwać i nabierać!!!
  Proszę, włóż trochę wysiłku intelektualnego Szanowny Czytelniku i sam oblicz w jakim to procencie chcą Ciebie oszukiwać RZĄDZĄCE PISOMATOŁY oraz komiwojażerowie z City of London Corporation.

  GRYPA:
  w Polsce w 2020 r. stwierdzono 370 249 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W wyniku powikłań pogrypowych zmarło 14 osób…

  KORONAWIRUS:
  w Polsce w 2020r. na koronawirusa zachorowało już 11 273 osoby, z czego 524 zmarło …

  PS…
  Ale was turlają … jak chcą … ignorancja sięgnęła zenitu … Szare komórki zaczną się niedługo wyprowadzać z waszych głów do innych ssaków … ewolucja panie Ewolucja …
  PROPONUJĘ ODSŁUCHAĆ !!!
  Dr Jerzy Jaśkowski (1/2): To co się dzieje wokół pandemii koronawirusa to tylko i wyłącznie oszustwo
  https://www.youtube.com/watch?v=jv0Qs5NZEdQ