Uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja – oświadczył w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w środę, że rozpoczęcie drugiego etapu znoszenia obostrzeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń, wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa, został wdrożony 20 kwietnia. Umożliwiono przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, pozwolono na wstęp do parków i lasów. Liczby dopuszczalnej ilości wiernych w miejscach kultu oraz klientów w sklepach zostały zwiększone.

W ramach wdrażania drugiego etapu zdejmowania ograniczeń do funkcjonowania wrócą „hotele i inne miejsca noclegowe (z ograniczeniami), sklepy budowlane w weekendy i niektóre instytucje kultury, w tym muzea, biblioteki i galerie sztuki”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Müller zaznaczył podczas środowej rozmowy na antenie TVP Info, że rząd podchodzi do danych dotyczących liczby zakażeń w kraju „z lekkim optymizmem”. „Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu – czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem” – podkreślił rzecznik rządu.

Müller został zapytany o ewentualne otwarcie hoteli. Powiedział, że powinno to nastąpić w maju.

„To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały, ale pierwsza połowa maja to jest data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu” – powiedział.

Zobacz także: KEP: Parafie informują ws. liczby osób mogących uczestniczyć w mszach i nabożeństwach

pap / polsatnews.pl / tvp.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz