Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczy na podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Więziennej prawie 50 milionów złotych – podaje środowy „Fakt”.

W środę „Fakt” poinformował, że Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczy prawie 50 milionów złotych na podwyżki dla Służby Więziennej. „48 milionów na podwyżki dla swoich ludzi. Tak działa władza w dobie kryzysu” – czytamy. Medium zwraca uwagę na kontrowersyjność tego rodzaju działań w dobie kryzysu, gdy trwa „zaciskanie pasa”, a państwowe przedsiębiorstwa i prywatne firmy są zagrożone.

„Szacunkowe wydatki budżetowe wynoszą ok. 48 439 000 zł brutto – wyjaśnia Faktowi ppłk Elżbieta Krakowska ze służby więziennej. Dodaje, że resort docenił swoich ludzi za to, że pełnią służbę na pierwszej linii, w bezpośrednim kontakcie z więźniami” – czytamy w artykule portalu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ppłk Elżbieta Krakowska tłumaczy „Faktowi”, że w kwietniu wypłacono podwyżki z wyrównaniem od stycznia. „Zostały uzgodnione pomiędzy ministrem sprawiedliwości a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w listopadzie 2018 roku” – czytamy.

Z artykułu dowiadujemy się, że w związku z powyższym średnie wypłaty wzrosły o 402 zł miesięcznie. „Skorzystali zarówno szeregowi jak i dyrektorzy” – czytamy.

Zobacz także: Minister rolnictwa: Kryzys jest nieunikniony

fakt.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz