Minister Bodnar na spotkaniu w Brukseli ma rozmawiać m.in. o legalizacji prostytucji

Wśród tematów, jakie mają w piątek poruszyć uczestnicy nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, z udziałem ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, ma być m.in. „dekryminalizacja pracy seksualnej”, czyli legalizacja prostytucji.

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar oraz wiceminister Krzysztof Śmiszek przebywają w Brukseli, reprezentując Polskę na dwudniowym nieformalnym posiedzeniu Rady UE ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (JHA). Odbywa się ono w czwartek i piątek w Brukseli.

W czwartek Bodnar spotkał się z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verą Jourovą i komisarzem ds. sprawiedliwości UE Didierem Reyndersem. Jak poinformował resort sprawiedliwości, podczas czwartkowych rozmów omówiono m.in. kwestie migracji, wykorzystywania sztucznej inteligencji przez organizacje przestępcze, a także o tym jak reagować na przestępczość zorganizowaną związaną z narkotykami.

 

„Od początku członkostwa w Unii Europejskiej wnosiliśmy cenny wkład w rozwój UE w obszarze wymiaru sprawiedliwości i chcemy do tego wrócić” – podkreślił minister Bodnar, cytowany w komunikacie ministerstwa sprawiedliwości. Odbył także spotkania dwustronne z Francem Weerwindem, Ministrem Ochrony Prawnej Holandii, a także Almą Zadić, Ministrem Sprawiedliwości Austrii.

Z kolei na piątek zaplanowano rozmowy ministra Bodnara z przewodniczącym Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) przy Parlamencie Europejskim, Juanem Fernando Lopez Aguillar oraz ministrem sprawiedliwości Niemiec Marco Buschmannem, a także z przewodniczącym Komisji Prawnej PE Adrianem Vazquez Lazara.

Jak podano, ministrowie sprawiedliwości krajów członkowskich UE omówią m.in. zagadnienia związane z przestępczość zorganizowaną, a także „dekryminalizacją pracy seksualnej” – czyli legalizacją prostytucji. Przeprowadzą też debatę orientacyjną na temat aresztów śledczych.

Czytaj także: Ujawniono dane i wizerunek Białorusinki zatrzymanej przez ABW pod zarzutem szpiegostwa – miała zajmować się pornografią

Forsal.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply