Rozporządzenie premiera przedłużające do 23 maja zakaz ruchu lotniczego na obszarze Polski weszło w życie w niedzielę. Zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Dotyczy lotów krajowych i międzynarodowych.

W niedzielę weszło w życie rozporządzenie premiera Mateusz Morawieckiego, które przedłuża zakaz ruchu lotniczego na obszarze Polski do 23 maja – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Dotyczy krajowych i międzynarodowych lotów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zobacz także: „Fakt”: Rząd rozważa możliwość otwarcia szkół przed wakacjami

Przepisy wprowadzają zakaz lądowania samolotów przewożących pasażerów cywilnych wykonujących loty międzynarodowe na lotniskach, które są wpisane do rejestru lotnisk cywilnych, i lądowiskach wpisanych do ewidencji.

Podkreślono, że wyjątek stanowią loty wyczarterowane: przed dniem 15 marca na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie; na zlecenie premiera; na zlecenie osoby fizycznej lub prawnej, statkami powietrznymi posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich – którymi do kraju wracają m.in.: obywatele RP; cudzoziemcy będący małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostający pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych, a także członkowie personelu dyplomatyczno-konsularnego misji; cudzoziemcy posiadający prawo stałego albo czasowego pobytu na terytorium RP; cudzoziemcy posiadający prawo do pracy na terytorium Polski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wyjątkiem są także loty wykonywane w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych oraz celem ich usunięcia lub ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Do Polski mogą też przylatywać samoloty czarterowe obcych przewoźników, zabierające cudzoziemców z Polski do domu.

Z rozporządzenia wynika też, że do 23 maja nie będzie można wykonywać także pasażerskich lotów w ruchu krajowym, z wyjątkiem lotów przewożących towary lub pocztę, oraz gdy statek powietrzny posiada do 15 miejsc pasażerskich.

Zobacz także: Szumowski: Nie wiadomo czy obostrzenia będą luzowane w „dwóch prędkościach”

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz