Strategia walki z koronawirusem jest modyfikowana. W tym tygodniu będziemy zwiększać pulę łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 – oświadczył w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia zwrócił uwagę na antenie Programu I Polskiego Radia, że fala epidemii, która jest obserwowana na jesieni, jest zupełnie inna niż wiosenna. Podkreślił, że strategia walki z koronawirusem jest modyfikowana – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). „W tym tygodniu będziemy zwiększać pulę łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19” – podkreślił.

„Także w tym tygodniu będziemy ją zmieniać.(…) Będziemy zwiększać pulę łóżek dedykowanych dla pacjentów z COVID-19, ale także dla pacjentów wymagających intensywnej opieki” – powiedział.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: „DGP”: W szpitalach brakuje leku dla chorych na Covid-19. Powód – rosnąca liczba pacjentów

Kraska zaznaczył, że Ministerstwo Zdrowia chce wesprzeć lekarzy I poziomu. „Aby oni doskonale wiedzieli, gdzie pacjent z takimi objawami powinien być skierowany, gdzie może być leczony, gdzie czeka dla niego łóżko. (…) Myślę, że ta logistyka na poziomie poszczególnych województw będzie zdecydowanie sprawniejsza” – powiedział.

Wiceminister zdrowia zaapelował też o przestrzeganie obowiązujących środków sanitarnych. „Wakacje spowodowały to, że się bardziej rozprężyliśmy. Zapomnieliśmy, że koronawirus jest. Jest dość duża grupa, która uważa, że go nie ma.Ja takie osoby zapraszam do szpitali covidowych, gdzie zobaczą pacjentów, którzy chorują na koronawirusa” – powiedział Kraska.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2006 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Z powodu choroby COVID-19 ostatniej doby zmarły 2 osoby, zaś z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami odnotowano 27 zgonów.

W niedzielę łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii przekroczyła 100 tys.

pap / forsal.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz