U kandydata na ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wykryto koronawirusa. W związku z tym premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o przełożenie terminu zaplanowanego na dzisiaj zaprzysiężenia nowego składu rządu.

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim miała odbyć się ceremonia zaprzysiężenia nowych ministrów zrekonstruowanego rządu Mateusza Morawieckiego. Ceremonia została odwołana, ponieważ jeden z kandydatów do ministerialnej teki Przemysław Czarnek zaraził się koronawirusem.

Polityk PiS poinformował o zarażeniu w poniedziałek na Twitterze. “Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń” – napisał Czarnek dodając, że czuje się dobrze.

W związku z chorobą Czarnka premier Morawiecki zwrócił się do Andrzeja Dudy o przełożenie terminu zaprzysiężenia ministrów. Jak dowiedział się nieoficjalnie Polsat News, ceremonia zostanie przełożona.

Nie jest jasne, kto z powodu zarażenia Przemysława Czarnka powinien udać się na kwarantannę i czy w tym gronie są inni politycy obozu rządzącego. W związku z jego chorobą prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne.

Przemysław Czarnek nie jest jedynym posłem, który poinformował dzisiaj o zarażeniu koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymał także wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski.

CZYTAJ TAKŻE: Minister zdrowia: Lockdown w skali całego kraju nie jest rozważany. Reagujemy w sposób proporcjonalny

Kresy.pl / rmf24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply