Ursula von der Leyen oskarżyła Konfederację we wpisie na portalu X o bycie “marionetką Putina”.

W czwartek na portalu X (dawniej Twitter), przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oskarżyła Konfederację o bycie “marionetką Putina”.

Uważa prawicowe partie, w tym AfD z Niemiec, Francuski Front Narodowy i polską Konfederację, za „ marionetki i pełnomocników Putina”, które „depczą nasze wartości”.

Słowa vod der Leyen skomentował wicemarszałek Krzysztof Bosak: “Tak bardziej serio to politycy skompromitowani „zielonym ładem” i utopią polityki klimatycznej, wywodzący się z grupy EPP skompromitowanej latami obecności w niej polityków prorosyjskich i prowadzenia antyeuropejskiej polityki otwartych granic, dystansując się od nas wyświadczają nam tylko przysługę”.

Już wcześniej Ursula von der Leyen obiecała “odeprzeć skrajnie prawicowych przyjaciół Putina” którzy chcą “ukraść przyszłość Europy”. Von der Leyen powiedziała, że podczas nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego w czerwcu “nasza zjednoczona i spokojna Europa staje przed wyzwaniem zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz”.

“Agresja Rosji jest szersza: od lat przeprowadza ona ataki hybrydowe na Europę. Czy to poprzez cyberataki, czy poprzez manipulację mediami społecznościowymi, czy poprzez instrumentalizację migrantów” – powiedziała szefowa KE.

Dodała, “przyjaciele Putina tutaj, w Europie”, próbują “napisać naszą historię na nowo i ukraść naszą przyszłość pod przykrywką populistów i demagogów”.

“Nieważne, czy jest to AfD w Niemczech, Zgromadzenie Narodowe we Francji, Konfederacja w Polsce, czy inne. Nazwy mogą być różne, ale cel jest ten sam: depczą nasze wartości i chcą przejąć kontrolę nad naszą przyszłością” – dodała.

Podobne zdanie Ursula von der Leyen wygłosiła w marcu. „Nasz pokój i zjednoczona Europa są poddawane presji jak nigdy dotąd: przez populistów, nacjonalistów i demagogów. Przez skrajną prawicę i skrajną lewicę” – mówiła szefowa KE. Następnie wymieniła w tym kontekście partie: AfD z Niemiec, Zjednoczenie Narodowe z Francji i polską Konfederację Wolność i Niepodległość. „Nazwy mogą się różnić, ale cel mają wspólny: chcą podeptać nasze wartości i zniszczyć naszą Europę. Europejska Partia Ludowa nigdy się na to nie zgodzi” – oświadczyła von der Leyen.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    No wy wszyscy teraz hurmem jesteście antyputinowscy,a pani sprawa w kwestii szczepionek przeniesiona na grudzień.Sąd nie chciał zaszkodzić podczas wyborów.Bezczelna baba jak Jurova,obie nadaja sie do pouczania jak świnia do siodła.Oj boli was lewusy ta Konfa bo mówia rzeczy dla was niewygodne wręcz ośmieszające waszą głupotę.